Skocz do zawartości
Pentol

Asus Ranger VIII nie widzi zintegrowanej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam zainstalowany najnowszy bios do tej płyty (1008) Mój problem polega na tym iż system nie widzi zintegrowanej karty graficznej. Przy próbie instalacji sterownika dostaję komunikat " System nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania" Próbowałem instalować sterowniki ze strony Asus i najnowsze Intela, oprócz integry posiadam kartę Asus GeForce GTX 970 DC2 OC Black 4GB. Procesor Skylake 6700k i system Windows 10 x64. Bardzo proszę o informację jak uruchomić zintegrowaną kartę, tak abym mógł wybierać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś coś w numerku biosu i trudno stwierdzić który masz.

 

Co chcesz osiągnąć poprzez uruchomienie igpu? Chcesz przełączać się z jednej karty na drugą w locie? To się raczej nie da.

Po Z68 Lucid Virtu sobie chyba odpuszczono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz technologię Virtu - to będzie widoczna w systemie

 Wyłączyłem w biosie ale dalej nie działa.

 

Pomyliłeś coś w numerku biosu i trudno stwierdzić który masz.

 

Co chcesz osiągnąć poprzez uruchomienie igpu? Chcesz przełączać się z jednej karty na drugą w locie? To się raczej nie da.

Po Z68 Lucid Virtu sobie chyba odpuszczono.

Pomyłka bios 1001 x64, nie chcę przełączać tylko mieć możliwość czasami używania.

Edytowane przez Pentol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wyłączyłem w biosie ale dalej nie działa.

Wyłączyłem światło i ono zgasło, nie działa, dasz pan wiarę?

 

Podłącz jakiś wyświetlacz do płyty głównej, wtedy karta powinna "ruszyć" i będziesz mógł ją używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem światło i ono zgasło, nie działa, dasz pan wiarę?

 

Podłącz jakiś wyświetlacz do płyty głównej, wtedy karta powinna "ruszyć" i będziesz mógł ją używać.

 

Hehe dobre, spróbuje...gratuluje poczucia humoru z rana :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz poczucie humoru ze zwyczajną, ludzką złośliwością, mimo to dziękuję ;)

Nieważne i tak mnie rozbawiłeś, próbowałem tak jak napisałeś i niestety nic. Wyłączyłem kompa podpiołem kabel do dp w płycie restart i bez efektu. Później już  uruchomiłem normalnie ( z kartą graficzną) jak system się załadował odpiołem i podpiołem do płyty też nic. Jakieś sugestie ?

Edytowane przez Pentol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć może screeny z uefi z zakładek dotyczących igpu.

A mógłbyś napisać dokładnie które ? to jest mój pierwszy komputer z UEFI nie ogarniam jeszcze za bardzo.

Edytowane przez Pentol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, ze włączałes, wyłączałes igpu, wiec na początek ta zakładka.

Ale ze mnie "[gluteus maximus]" w nowym biosie(UEFI) pojawiła się zakładka odpowiadająca za właczanie igpu i wiele innych ciekawych rzeczy.

Tylko taka ze mnie ofiara że nie przeglądnołem od A do Z. W każdym razie zainstalowane i działa.

WIELKIE DZIĘKI za naprowdzenie... :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...