Skocz do zawartości
psychomator

komputer za 10 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się nie znam, ale według mnie 8gb ramu w takiej maszynie to trochę śmieszne, szczególnie, że to komp pewnie na kilka lat i niedługo może się okazać, iż te 8 gb jest wąskim gardłem (tak wiem, zawsze można dokupić ale ja bym zrobił to od razu).

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram zawsze można dokupić za jakiś czas .

 

Płyta na Z170 przy i5 non-K jest wg. mnie zbędna ,  w dodatku tak droga .

 

Lepiej brać płytę na B150 + 16GB ramu .

 

A jak koniecznie chcesz płytę na Z170 to brał bym wysoko taktowane ramy np. G.Skill Ripjaws 4 2x4GB DDR4 3000MHzCL15 za 302 zł .

 

Zasilacz to przesada , w dodatku nie najlepsza konstrukcja - dobre 650W można mieć taniej np. XFX XTR 650W za 410 zł .

 

Za cenę tego Samsunga 850 Pro można mieć SSD 240-256GB np. Samsung EVO 250GB lub Crucial MX200 250GB - powinny być szybsze niż 128GB 850 Pro a mają 2x tyle miejsca .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się pytam gdzie jest K? bo inaczej to się ośmieszasz [no i ssdek 128 GB ? - to już całkiem śmiech na sali

 

no i można też posmiać się z tej budy - takie coś za taką cenę - dojenie leleniiiiiiiiiiii ale co tam lepiej dołożyć do budy bo ją widac niż do K

 

 napisz czy robisz oc?

 

 

1 Monitor Asus MG279Q  27''/LED/IPS/WQHD/4ms/144Hz/100mln:1/   2688,80 zł                           

2 Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X3 Ultra, 6GB GDDR5      2974,46 zł

3 Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W Fully Modular 135mm 80+ Gold (P1-650B-BEFX) 410,14 zł

4 Dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 256GB SATA3 (ASP920SS3-256GM-C)  365,00 zł                  

5 Napęd Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE) następca modelu SH-224DB/BEBE 63,00 zł

6  Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX) 282,00 zł        

7 Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Power  208,00 zł

8 Obudowa SilentiumPC Aquarius M60W, Okno, Czarny (SPC127) 286,85 zł                       

9 Pamięć GeIL Dragon DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15 (GWW48GB3000C15DC) 269,00 zł      

10 Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, GBLAN, ATX 615,00 zł

11 Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX  1349,00 zł

12  System operacyjny Microsoft Windows 8.1 PL 32/64-bit DVD BOX (WN7-00934) 399,19 zł   

 9910,44

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się podkręcać to weź to co Ci wyżej podpowiedzieli, a jak nie chcesz się w to bawić, to ja proponowałbym stworzenie jednostki w pełni pasywnej (0 ruchomych części => absolutna cisza). Przy takim budżecie można się nieźle zabawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesel , nie chciałem k bo nie chce podkręcać . obudowa mi się podoba i taką biorę :) ssd po co mi większy skoro chce tylko do wina? ale i tak skuszę  się raczej na twój zestaw , tylko wezmę 16 gb ramu oraz tą obudowę co chcę   :)

jaki dać ssd i chłodzenie ? niestety nie ma ich na stronie , overclocking.uk

https://gyazo.com/ba963c6772bef91497e8f2c966d194d9taki zestawik wyszedł , więc jaki ssd i chłodzenie ?

Edytowane przez psychomator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na jakiś sklep, by można było polecić Ci konkretne produkty, żeby potem nie wychodziły takie kwiatki jak z kartą graficzną, bo na 99% jestem pewny, że tesel zaproponował Inno3d ze względu na cenę (500zł tańsza od EVGA w morele), a nie dlatego że jest lepsza. Kolejna sprawa to płyta główna - czy na prawdę potrzebna Ci aż tak bogato wyposażona? do Twoich zastosowań i wybranych podzespołów spokojnie można brać 2x tańszą i równie dobrze wyglądającą. SSD obecnie nie służy już tylko do instalowania na nim systemu, ale instaluje się na nim wszystkie programy, dlatego warto zakupić wersję 256GB, a na HDD (do domowych zastosowań proponowałbym WD Blue lub Black, chyba że to ma być 2TB lub więcej, to Red) zgrywać zdjęcia, filmy, muzykę, czy te mniej lubiane gry. Na koniec napiszę, że skoro i tak nie zamierzasz podkręcać, to branie procesora K na siłę nie ma większego sensu.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej +

ta evga az tak mocno się nie różni od  inno3d to po pierwsze

a po drugie jak nie podkrecasz to i tak bym kombinował aby kupic i 6700K bo jest standardowo wysoko taktowany

i po trzecie przy takim podejściu to wystarczy też i7 4790K 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast tego SSD 128GB i talerzowca 1TB wybrałbym samego SSD 480GB - kilkaset GB miejsca powinno wystarczyć na nie jedną zainstalowaną grę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 GB też starczy pod pare gier i system. Dysk HDD się przydaje czasem. No ale mamy tu 10K tak więc niegłupim pomysłem by bylo wziąć 500-512 GB i potem ew dokupić HDD lub zew. na magazyn danych.  Titan X sobie odpuść. Kompletnie nieopłacalna karta. 980Ti lub FuryX starczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważcie, że autor tematu prawdopodobnie chce zrobić SLI i kupić całkiem drogi monitor, więc niech Was fantazja zbytnio nie ponosi, choć po drugim linku można wywnioskować, że 10k to nie jest jakiś sztywny budżet :)

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...