Skocz do zawartości
trifek

Nagrywarka zewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Potrzebuję dobrą nagrywarkę zewnętrzną (do laptopa - MacBooka).
Nagrywam DVD i DVD DL. Głównie na Verbatimach i TDK.
 
Chciałbym żeby działała na USB3.
 
Zależy mi zarówno na dobrym nagrywaniu jak i bezproblemowym odczycie.
 
 
Bardzo proszę o pomoc w wyborze :)
 
 
Ale nie wiem czy to dobre :(
 
Northwest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobrze nagraną płytę to zapomnij o napedach typu slim. Polecam lekturę na forum poświęconym nagrywaniu płyt np. cdrinfo.pl Najlepszym rozwiązaniem to kupno klasycznej nagrywarki + obudowę USB. Na forum będziesz mieć masę testów i porównań różnych nagrywarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić taką obudowę? Możesz coś polecić?

Np. na allegro, olx

 

Wpisz sobie obudowa 5,25 i masz tego od groma... wszystkie są takie same... na upartego możesz podłączyć pod mostek unitex jak zechcesz zejść z kosztów

 

Czytaj uważnie opisy aukcji bo są na SATA oraz na ATA te obudowy. Aktualnie nowej nagrywarki ATA już nie kupisz, są tylko na SATA (mowa o klasycznych).

 

Co do wyboru nagrywarki - poczytaj to forum co ci podałem. Warto, będziesz dzięki temu wiedział na co zwracać uwagę. Nagrywarka nagrywarkę nierówna.

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem że to jest tanie. Zawsze możesz wybrać mostek unitex - jest dużo tańszy i zapewni tą samą jakość. Tylko gorzej wygląda wizualnie.

 

Niestety, każda nagrywarka slim jest gorsza od klasycznej.

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

 

 

Czyli jak kupię taką obudowę: http://www.morele.net/kieszen-startech-usb-3-0-na-sata-ii-slsoddu33b-777968/i do tego nagrywarkę to będzie chodziło (mam MacBooka PRO)?

 

Możesz polecić jakąś konkretną nagrywarkę?

Znalazłem takie: 

http://www.morele.net/naped-lite-on-ihas124-14-24x-sata-bulk-czarny-bez-nero-ihas124-14-602613/

http://www.morele.net/naped-pioneer-dvr-s21lbk-601346/

 

Co o nich myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybys nagral na najlepszej nagrywarce to i tak może być problem z odczytem po kilku latach z dvd więc jeśli nei chcesz kupić jakiegoś topowego modelu nagrywarki, to moim zdaniem nie ma w ogole sensu bawić się takiego kloca i nagrywać poprostu na slimie pod usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...