Skocz do zawartości
logimen

Dwa dziwne problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam sobie sprzecik jak w opisie, z ta roznica, ze grafa jest aktualnie ustawiona na stockowe taktowania.

 

Czasami, w sytuacjach totalnie randomowych komp potrafi sie wylaczyc nagle, jak bym odcial zasilanie. Dzieje sie to tylko podczas gry.

 

Doslownie wyglada to tak, ze odpalam np. Armored Warfare, laduje sie sesja, odliczanie w grze, i nagle bum.... komp sie restartuje. W logach windowsa nic nie widac zadnych aplikacji stwarzajacych problemy.

Podobna akcje mialem tez w Assetto Corsie.

 

Odpala sie komp od nowa i pozniej juz dziala poprawnie np. przez 3-5dni, po czym znowu potrafi sie raz lub dwa wysypac :| WTF ?

 

Najgorsze, ze problem jest totalnie przypadkowy, nie mam sytuacji w ktorej moge go dowolnie replikowac.

 

 

Drugi problem jest jeszcze dziwniejszy, kompletnie nie wiem o co moze chodzic.

 

Ogladam sobie film na tv, puszczony kablem HDMI z kompa (Furia dla jasnosci). Odpalam w MPC-HC, caly film wszystko jest ok, by pod koniec w ostatnich minutach zaczal gasnac jakby ekran na TV. Robi sie czarny jakby wogole sygnalu nie bylo na 1s, czasem dluzej, w pewnym filmie nawet na kilkanascie sekund sie to stalo. I tak co kilka/kilkanascie sekund.

 

Z poczatku zauwazylem, ze ekran jakby sie wygasza jesli wybiore opcje rozszerzenia ekranu na TV i zostawie kursor w obrebie monitora i nim nie ruszam. Pozostawienie kursora w obrebie TV na jakis czas pomoglo, ale teraz jakby problem delikatnie powraca.

 

Grzebalem juz w opcjach windy odnosnie tego problemu, ale nic nie wygrzebalem.

 

Nie jest to szczegolnie uciazliwe (te randomowe crashe, ale jednak), bardziej denerwuje mnie to odtwarzanie filmow. W panelu NV mam ustawione wszystko na max. wydajnosc, zadnego oszczedzania energii. Profil wydajnosci w Win7 tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to byc przegrzewajace sie GPU ? Tez mi to z poczatku na zasilke wygladalo, podbilem napiecie na CPU - to samo.

Zmniejszylem taktowanie GPU - niby problem zniknal, a wczoraj przed obnizeniem taktow 3 razy mi sie komp zresetowal. Troche nie chce wierzyc, ze to zasilacz bo mam go raptem dwa lata. 

 

Narazie musze poobserwowac czy problem ustal na stale czy chwilowo, czasem potrafil tydzien chodzic bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przegrzewajacy sie NB na plycie glownej moze dawac takie efekty ? Dzis mam troche chlodniej w pokoju, zdjalem boczny panel obudowy i poki co komp tylko raz sie wylaczyl z rana, gdy bylo cieplej w pokoju. 

 

EDIT:

 

Zrobilem test OCCT Power Supply i po ok 30s od wlaczenia sie testu z grafa, komp sie resetuje. Podczas testow CPU nic takiego sie nie dzieje. Tak wiec domyslam sie, ze zasilka nie wyrabia. Tylko dalczego ? 750W i malo do tego zestawu ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...