Skocz do zawartości
xeds

Kupno rozgałęźnika do płyty głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT ZAMKNIĘTY

 

===============

Pierwotna treść:

 

Witam. Kupiłem ostatnio komputer i okazało się, że płyta główna(AsRock b85m Pro3) nie ma na tyle wejść do zasilania dla wentylatorów dla obudowy(Zalman r1) i mam podłączony tylko przedni wentylator. I tutaj moje pytanie czy jak kupie rozgałęźnik i podłącze przedni i tylni wentylator to normalnie będą działać i nie będzie żadnych problemów? Mój zasilacz to Corsair VS 450W.

 

http://allegro.pl/aa...4905568632.html

 

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tych wentylatorów,, że nie masz ich gdzie podłączyć?

Poznałeś możliwości obudowy w tym zakresie?

Wentylatorów mam 3 a na płycie jest 1 wejście pod to zasilanie do wiatraków i dlatego pytam czy można to podłączyć bym rozgałęźnikiem nawet, żeby tylko przedni i tylni działał. I czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież obudowa ma dwukanałowy kontroler wentylatorów, które możesz podłączyć niezależnie od możliwości mobo.

 

Dlaczego nie chcesz skorzystać z tego, za co zapłaciłeś?

Bo w tym wejściu jest już przedni wentylator a te 2 mają osobne kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przynajmniej tak mi się wydaję, komputer dzisiaj do mnie przyszedł. I przedni wentylator działa a górny i tylni są odłączone(przez plastikową szybkę w obudowie widzę, że nie są do niczego podłączone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlocza na płycie głównej do wentylator obsluza max 1A

A jest możliwość podłączenia tych wentylatorów bezpośrednio do zasilacza?

Zlocza na płycie głównej do wentylator obsluza max 1A

znalazłem na necie przejściówkę z molexa na 3 pin (takie mam przy tych wentylatorach) czy takie połączenie będzie bezpiecznie działać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Ja zadaję pytanie, ty odpowiadasz.

 

Jaką masz obudowę?


TEMAT ZAMKNIĘTY

Nie wiem czy dotarło czy nie. Za "zepsucie tematu" nagroda.


Jeśli posiadasz płytę o której pisałeś, tj. Zalman R1, powinna mieć widoczny od 2:11 do 2:18 przełącznik wentylatorów

Link do yt

oraz widoczne od 4:08 do 4:12 wtyczki, 1x molex do podłączenia do zasilacza oraz 2x wtyczka do podłączenia wentylatora. Wtyczki zostały trzepnięte dyskiem w chwilki wkładania hdd, następnie widać je pod dyskiem.

link do yt

 

Po podłączeniu tego wszystkiego można przełącznikiem na obudowie sterować prędkością wentylatorów (napięciem zasilającym 7V lub 12V) lub zatrzymać wentylatory.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...