Skocz do zawartości
Piotrekk74

Dziwne czy nie dziwne zachowanie płyty głównej? MSI Z97 Gaming 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 Mam pytanie dotyczące zasilania płyty głównej MSI Z97 G7, problem polega na tym, że po włączeniu do sieci pierwsze co następuje to dziwne pulsowanie oświetlenia płyty głównej, jednak po starcie płyta jak i zainstalowany bez problemu system działa stabilnie. Temperatury są ok. Zestaw jak na razie i w przyszłości nie zamierzam podkręcać więc tu nie widze problemu. W BIOSie zrezygnowałem z podświetlania płyty ale jak tylko wyłączam system, przestaje kręcić sie coller procka a włacza podświetlanie płyty. Na niskich obrotach działa też zasilacz i HDD, główny dysk z systemem to SSD i jego dioda też świeci się wtedy nieprzerwanie. Dopiero wyłączenie tylnego przycisku na zasilaczu lub listwy przerywa całkowity dostęp prądu. Czy to normalne zachowanie czy jednak coś szwankuje? RAM przetestowany, procek też. Myślałem o poproszeniu kumpla by użyczył zasilacza do porównania. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł lub podobne doświadczenia?

A może wszystko jest OK?

 

 

Całość stanowi ww płyta, procesor 4790K, zasilacz Bequiet E5 450W, 16GB RAM (2133)

Edytowane przez Piotrekk74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw na innym zasilaczu. Potem zrób reset biosu do domyslnych ustawień. Powinien być na płycie przycisk od tego ( z tyłu obudowy np przy portach USB lub gdzieś na płycie. Ale najpewniej to wyjąć baterię na ok 30 sekund z płyty. Jak to nie pomoże to aktualizacja biosu. Rozumiem że kompa wyłaczasz normalnie przez Windows i nie wchodzi w tryb czuwania ? Sprawdź też to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ... BIOS aktualizowlem, bo to pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy. Plyta ma mozliwosc restartu ustawien BIOS po przycisnieciu  Start na obudowie lub plycie i przytrzymaniu go na 4s, nie pomaga. Tak, komputer wylaczam normalnie w Windows i wydaje sie wchodzic w stan czuwania nieproszony.


Mam problem z innym zasilaczem, kolega zdaje sie miec stracha przed wyjeciem zasilacza z kompa :P


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system ? Pogrzeb w ustawieniach zasilania. Możliwe że masz coś włączone że przchodzi w tryb hibernacji bo tak mi to wygląda.

W trybie hibernacji stan systemu zapisywany jest na dysku i komputer całkiem się wyłącza (można go nawet odłączyć od prądu), w trybie uśpienia podtrzymywany jest ram i procesor i reszta powinna być wyłączona (nawet zasilacz działa wtedy bez wentylatora i domyślnie powinna migać dioda zasilania) - w tym przypadku po odłączeniu zasilania powinien pojawić się błąd w historii niezawodności o nieprawidłowo zamkniętym systemie.

Piotrek spróbuj wyłączyć komputer przyciskiem zaraz po jego włączeniu (jeszcze przed załadowaniem systemu). Jeśli sytuacja będzie taka sama to obstawiam płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, spróbuje jak wróce z pracy ... System to Win8 (64) ale bylo by dziwne, bo od instalacji jeszcze nic w nim nie zmienialem, no i to pulsowanie przy pierwszym odpaleniu po podłączeniu do sieci zanim jeszcze Windows zainstalowalem ... teraz zauważyłem na podglądzie w Command Center, który wyświetla mi taktowanie, że chwilami, kiedy pracuje w Light Roomie procek skacze nawet do 4400MHz ...

Edytowane przez Piotrekk74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmienia, restart BIOSa, aktualizacja wszystko na nic ... dzisiaj pół dnia grałem w Wiedźmina i wszystko działa, nawet w trybie turbo, jednak postanowiłem reklamować płytę, bo nigdy dość pewności a jak coś kiedyś "zaiskrzy"? Szkoda procka, RAM i grafiki ... w sumie problem nie rozwiązany może ktoś coś jeszcze w przyszłości zauważy i pomoże to innym, więc zostawiam otwarty ... Dzięki za chęci chłopaki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...