Skocz do zawartości
zajecc

Cooler low-profile pod i3-4170 HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

  Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze coolera do mojego mini PC. Mam problem z temp. procesor to i3 4170, obudowa Master Cooler 130, zasilanie Be Quiet! Pure Power L8 300W, chłodzenie BOX, temp w spoczynku ok 50 stopni, w stresie 80 i więcej. Zaś po skatowaniu Prime 95 nawet 90+ ! w obudowie jest przeciąg, jeden wiatrak 120mm od frontu jeden dodatkowy z boku 120mm, radiator dociśnięty, zamontowany poprawnie, pasta jakaś ze sreberkiem wszystko niby ok, ale te temp mnie niepokoją i chce zmienić cooler.

Jest jedno ograniczenie maksymalna wysokość chłodzenia to 65mm!

 

mam do dyspozycji ok 150zł

 

Czy jest coś lepszego od:

 

1. noctua nh-l9i  chociaż nie wiem czy jest pod socet 1150?

2. SilverStone AR06 

 

Jakie jeszcze inne nisko profilowe chłodzenia pod 1150 znacie? godne polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor ma przesadzone napięcie, znacznie wyższe niż odrobinę niżej taktowane i3. Jeśli masz w biosie opcję regulacji napięcia, najlepiej ofsetem, możesz je obniżyć o 0,1-0,2V nawet. Temp. polecą wtedy mocno w dół. Musisz doświadczalnie dobrać to napięcie, by nie ucierpiała stabilność.


http://forum.purepc.pl/topic/368864-prawid%C5%82owe-temperatury/?hl=%2B4170&do=findComment&comment=3975902

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale te temp mnie niepokoją i chce zmienić cooler.

Jest jedno ograniczenie maksymalna wysokość chłodzenia to 65mm!

Jaką masz płytę główną? Tzn. jak blisko są: gniazdo procesora i slot PCIe?

 

W mini sprzętach płyta główna z możliwością regulacji napięć do podstawa. Jak dobrze trafisz to da się dosyć mocno zjechać z woltami.

Dla przykładu mój i3-4150 w standardzie 1.07V, obecnie sprawdzam 0.9V i wygląda na stabilną wartość.

Nie muszę chyba pisać, że temperatury znacznie niższe, pobór mocy także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...