Skocz do zawartości
Martinii

Nowy monitor - 24 lub 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Planuje zakup nowego monitora. Nie gram juz w gry. Monitor glownie do pracy w CADzie i netu. Zastanawiam sie nad dwoma modelami: DELL U2415 lub BenQ GW2765HT. BENQ zawsze bylo dla mnie marka klasy B, dlatego ww. monitora wczesniej nie bralem pod uwage, ale poczytalem opinie i rzeczywiscie wydaje sie, ze to dobry sprzet. Prosze, doradzcie cos.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup nowego monitora. Nie gram juz w gry. Monitor glownie do pracy w CADzie i netu. Zastanawiam sie nad dwoma modelami: DELL U2415 lub BenQ GW2765HT. BENQ zawsze bylo dla mnie marka klasy B, dlatego ww. monitora wczesniej nie bralem pod uwage, ale poczytalem opinie i rzeczywiscie wydaje sie, ze to dobry sprzet. Prosze, doradzcie cos.

 

Cześć,

 

Ja może tak spytam na początek - o jakim budżecie mówimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te EIZO są niestety przereklamowane. Matryca ta sama, co w FS2434 i Dellach u2414 i 2415, a cena +50%. Jedyne, co je tak naprawdę różni, to system zmniejszania poziomu podświetlenia do samego zera. Przydatne, ale nie za taką kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze:

http://www.morele.net/monitor-lg-29um67-p-45-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-740439/

lub

http://www.morele.net/monitor-lg-29ut55v-pz-694815/  AH-IPS, tuner TV

 

Ja mam właśnie podobnego (LG 29MA73D-PZ) kupionego do CADa, ale nie tylko.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te EIZO są niestety przereklamowane. Matryca ta sama, co w FS2434 i Dellach u2414 i 2415, a cena +50%. Jedyne, co je tak naprawdę różni, to system zmniejszania poziomu podświetlenia do samego zera. Przydatne, ale nie za taką kwotę.

 

Wiesz - ja się z tą opinią nie zgodzę. Naprawdę - sama matryca to nie wszystko w monitorze i sterowanie nią ma sporo do powiedzenia. Ja sobie cenię powtarzalność i w sumie nigdy nie miałem z żadnym EIZO problemów. Biorę, kupuję, wyciągam z pudełka, profiluję pod swoje potrzeby i mam święty spokój. Znajomi, którym takowe poleciłem też. No dobra - kilku znajomych, żonatych grafików marudzi, że chcieliby nowy, a żona im kołki na głowie ciosa pytaniami czy obecny już nie daje rady. :) Sęk w tym, że dają radę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między np. Eizo CX/CG, a serią EV. Sam sobie odpowiedz - wolisz za ok 1500zł mieć 27" 1440p z pełnymi 8bit (+FRC, więc może zasymulować i szerszą paletę, jak masz profesjonalne GPU), czy za 1800zł dostać 24" 1200p z 6bit+FRC?

 

PS: Podałem tu model 16:10, ponieważ 1920x1200 do CADa, a 1920x1080, to ogromna różnica w komforcie pracy. Tak więc EV2450 już na starcie bym odrzucił z powodu formatu i rozdziałki. A BenQ, nie dość, że 300zł tańszy w porównaniu do EV2455, to na dodatek lepszy niemal we wszystkim. Tyczy się to również jakości wykonania, ponieważ EV to raczej budżetówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między np. Eizo CX/CG, a serią EV. Sam sobie odpowiedz - wolisz za ok 1500zł mieć 27" 1440p z pełnymi 8bit (+FRC, więc może zasymulować i szerszą paletę, jak masz profesjonalne GPU), czy za 1800zł dostać 24" 1200p z 6bit+FRC?

 

Nie mówimy tu w tej chwili o półce na poziomie ColorEdge'a - a i tak pojechałeś za wysoko, bo przed CX/CG jest jeszcze ColorEdge CS. :)

 

Co ja wolę. Powiem Ci tak - wolę powtarzalny i przewidywalny w swoim zachowaniu produkt. Taki, który po jednej regulacji z kalibratorem w ręku parametry wyświetlania jednak trzyma długo. Oczywiście - jeżeli ktoś myśli o pracy z kolorem, to seria FlexScan EV jest punktem wyjściowym (przy sRGB to EV2450 / EV2455 mnie wyrwało troszku z butów - bardzo zacnie sobie radzą).

 

To o czym piszesz - 27" + 1440p + 8bit + FRC i symulacja szerszej palety. Możesz proszę rozwinąć o co Ci chodzi?

 

 

 

PS: Podałem tu model 16:10, ponieważ 1920x1200 do CADa, a 1920x1080, to ogromna różnica w komforcie pracy. Tak więc EV2450 już na starcie bym odrzucił z powodu formatu i rozdziałki. A BenQ, nie dość, że 300zł tańszy w porównaniu do EV2455, to na dodatek lepszy niemal we wszystkim. Tyczy się to również jakości wykonania, ponieważ EV to raczej budżetówki.

 

Co do jakości wykonania, to się akurat nie zgodzę. Fakt, że FlexScan EV jest serią pod zastosowania w biurach nie oznacza, że one są kiepsko wykonane. Miałem EV2455 na biurku. Gdyby nie fakt, że to monitor sRGB (ja do pracy potrzebuję monitora szerokogamutowego), to zamiatała moim S2432W równo i bez pardonu. BenQ z lepszą jakością wykonania i lepszy niemal we wszystkim? Hmm. Masz jakieś porównanie np. stabilności trzymania parametrów po kalibracji na FlexScan EV i owym BenQ po 2 - 4 - 6 miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz - 27" + 1440p + 8bit + FRC i symulacja szerszej palety. Możesz proszę rozwinąć o co Ci chodzi?

 

Rozmiar + rozdziałka + paleta barw. A to, że może zasymulować 10bit (poprzez przeplot, do >8bit potrzeba jednak karty pokroju Quadro/FirePro) to tak, jak właśnie seria EV próbuje odtworzyć pełną 8-bitową paletę, choć matryca nie jest sama w sobie do tego zdolna.

 

I nigdy nie miałem problemu z trzymaniem parametrów przez monitory od Benq, a miałem ich kilka, zaczynając od legendarnego FP91GP.

 

Zresztą o czym tu mówić - facet potrzebuje monitora do CAD-a - im większy i im większa rozdziałka, tym lepiej.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...