Skocz do zawartości
PC_Master

4.000 zł - laptop czy PC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 4.000 zł i problem:

 

Posiadam RAM'y, dyski i zasilacz do stacjonarki, a mam do wyboru:

 

-Laptop z i7 4720HQ i 960M

-Stacjonarkę: 4790K, MOBO Z97, GTX 970 + obudowa + chłodzenie

 

Wolałbym stacjonarkę, ale z laptopem czasem muszę wyjechać (obecny "umiera").

Dałoby się przeżyć bez laptopa, ale z drugiej strony jak żyć ze świadomością wyrzucania pieniędzy w błoto (wydajność laptopa niewspółmierna do osiągów)... :/

 

Czy moglibyście mi doradzić w takiej sytuacji ? Wymienić wszystkie za i przeciw obu konstrukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: chyba po to jest takie forum co by uzyskać precyzyjną odpowiedź ?

Po drugie: też chciałbym mieć tylko takie problemy.

A po trzecie: poniekąd sobie odpowiedziałem, prawda, ale wybór nie jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sobie złożyć małą skrzynkę na ITX - łatwiej taką transportować.

 

Jeśli takie przenoszenie odbywałoby się często - np. kilka razy w miesiącu - to wygodniejszy na pewno będzie laptop, ale pod względem komfortu użytkowania (wydajność, wygodna klawiatura, lepszy monitor itp) to PC zdecydowanie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego używasz laptopa? jesli do zadań stricte biurowych to nie ma sensu roztrząsać tematu tylko brać PC a jesli aktualny laptop padnie to kupisz sobie coś taniego i wydajnego z polisingowców.

Skrzynka ITX i tachanie? Pod warunkiem, że miejsca do których miałby ją tachać byłyby wyposażone w monitor, do którego mógłby tego ITXa podpiąć, pozostaje jeszcze klawiatura i mysz. Dla mnie bez sensu pomysł... no ale co kto lubi.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czego używasz sprzetu:

dla mnie optymalne zestawienie to mocna stacjonarka i słabszy ale mobilny laptop - pamiętaj że w tych samych pieniądzach stacjonarka będzie mocniejsza - i jeśli myślisz o grach to na stacjonarmy zawsze będzie to wygodniejsze (większy ekran, mocniejsza grafa + możliwości rozbudowy)

 

jeśli jednak nie masz miejsca i dużo się przemieszczasz a nie koniecznie dużo grasz - no to masz odpowiedź... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. 

 

Wydaj na stacjonarny przykładowo 3500 ( mniej wiecej - od Ciebie zalezy co tam chcesz ) 

a za reszte kup uzywanego laptopa - byc moze z mniejszym dyskiem SSD i bedziesz miał to i to. 

 

Wg mnie takie rozwiazanie jest najlepsze czytając pierwszy post. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...