Skocz do zawartości
makkak

wymiana karty graficznej a licencja Win 10 po upgrade z Win 7 BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem odpowiedzi w wielu miejscach ale pojawiają się sprzeczne informacje dlatego postanowiłem zapytać użytkowników forum, może ktoś już to przechodził, a więc:

Mam (miałem) Windows 7 BOX Home Premium, zaktualizowałem za free do Windows 10. I teraz pytanie czy mogę wymienić kartę graficzną (chce w to wrzucić ok. 1k PLN) więc miło by było jakby ten zakup nie wiązał się z koniecznością zakupu nowego Windowsa...

O ile w wersji BOX nie było problemów to nie do końca jest jasne jak zachowa się Windows 10, czy nie okaże się że nagle zrobiła mi się z systemu wersja OEM i po wymianie grafiki nie będzie się chciał aktywować...

Czy ktoś z Was przez to przechodził? Ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest przypisany do płyty ( w wersji OEM ) .

 

Tym miałem Win 7 BOX więc taka samą licencję powinien mieć Win 10 , system nie jest do niczego przypisany , możesz go używasz jak chcesz ( zgodnie z licencją ) - nawet jak zmienisz kompa na nowego to system nadal będziesz miał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam i widzę coś takiego:

 

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/windows-7-box-jaki-będzie-windows-10-oem-czy/436d3430-0cff-4b5d-8912-7acd0a874c7d?auth=1

 

"Po wykonaniu uaktualnienia, będziesz mógł używać Windows 10 tylko na tym urządzeniu."

 

Czyli wygląda na to że zmiany sprzętowe będą utrudnione. Dlatego właśnie zadaje pytanie na forum czy ktoś wymieniał sprzęt w swoim PC po aktualizacji do Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...