Skocz do zawartości
Takatsuki

Zmiana adresu IP

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zmianę IP, ale mam bardzo dziwny problem, ostatnio zmieniałem IP z 2 lata temu i nie było problemu. Zmiana adresu MAC i reset modemu zmieniał IP, teraz to nie działa. Usługodawca to UPC, windows 10. Raczej nie wydaje mi się, ze UPC zablokował zmianę IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w UPC masz IP przydzielone na stałe czy masz zmienne IP .

 

Bo jak masz stałe IP to zmiana MAC czy reset modemu/routera nic nie da , jak chcesz mieć inne IP w tym przypadku to tylko VPN wchodzi w grę .

 

Wcześniej też miałeś UPC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na stałe to nie mam zielonego pojęcia, myślałem, że UPC ma zmienna IP od zawsze.

 

Mam UPC od ponad 10 lat, nigdy nie korzystałem z innego dostawcy, ale dość często zmieniałem umowyi tu może jest ten problem, bo 2 lata temu miale inną prędkość internetu niż teraz, ale że tamten stary modem był za słaby do obecnego internetu, to musieli go wymienić. Ale nie kojarzę, żeby IP było na stałe przydzielone w UPC, żadna nowa umowa nie sprawiała problemów.

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC nie oferuje stałego IP klientom indywidualnym. IP u nich jest zmienne, choć zmiany się nieregularne, co mnie ostatnio lekko zirytowało. Od kilku miesięcy miałem jeden adres, aż w ciągu kilku dni zmienił mi się chyba z 4 razy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dynamiczne ip i pierwszy post napisany z tego samego ip ponad 4 lata temu ;)

Zapis o dynamicznym ip oznacza tylko, ze dostawca nie gwarantuje stałego ip i może je zmienić kiedy będzie chciał. Nie oznacza to, że musi je zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...