Skocz do zawartości
TobiaszzsaiboT

Nagłe "zamrożenia" obrazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kilkunastu dni miewam problemy na stacjonarnym komputerze i nie wiem sam gdzie szukać przyczyny. Podczas normalnej pracy, typu przeglądania dokumentów, Internetu, czy też pogrywania w gry przez dzieciaki komputer łapie tzw. "freezy screen" obraz się zwiesza i jedyną rzeczą którą można zrobić to reset komputera. Jednak po resecie brak jest sygnału z karty graficznej, po prostu monitor nie wychodzi ze stanu stand-by. Myśląc nad sprawą, spróbowałem zresetować BIOS magicznym guzikiem na tylnym panelu płyty głównej i komputer zaczął normalnie się uruchamiać i działać jednak po jakimś czasie znowu łapał tzw. zwiechę. Aby zrobić cokolwiek po takiej zawieszce muszę zresetować BIOS i to czasami po kilka razy. Nie wydaje mi się to zbytnio zdrowe dla sprzętu. Obraz, który powstaje po zacięciu to jednolity kolor tak jakby ktoś użył narzędzia wypełniania w Paint'cie, chociaż kilka razy zdarzyły się delikatne zauważalne pionowe pasy, ale to chyba wyjątkowo raz. Nie wiem po kogo stronie leży wina, czy artefaktów ze strony karty graficznej, czy też innego sprzętu. Dodam, że na win10 przeniosłem komputer już w sierpniu i dopiero teraz zaczęły się problemy.

Specyfikacja:
i5 2500K, 4GB RAM Corsair, HD7950, ASRock P67 Pro3 rev.B3, Windows 10, OCZ SxS 600W, Seagate 250GB Barracuda

Do tej pory wykonałem:
- test dysku twardego programem HD Tune Pro na obecność bad sectorów - wszystko ok
- zaktualizowane wszystkie sterowniki do najnowszych
- wymiana kabla sygnałowego SATA od HDD
- czyszczenie systemu ze zbędnych programów

Obraz po zacięciu wygląda tak:
http://zapisz.net/view.php?filename=416_12207646_508080479369360_15519.jpg

Edytowane przez TobiaszzsaiboT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pro forma temperatury  - jak dawno nie był czyszczony to może tam być trochę kurzu - ja stawiam na winę karty graficznej lub zasilacza (sam mając podobną sytuacje z 280x - niestety pożegnałem się z kartą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pro forma temperatury  - jak dawno nie był czyszczony to może tam być trochę kurzu - ja stawiam na winę karty graficznej lub zasilacza (sam mając podobną sytuacje z 280x - niestety pożegnałem się z kartą)

Wszystko utrzymane w porządku więc nie ma mowy o przegrzewaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...