Skocz do zawartości
kryss20

WD red 1tb głośność

Rekomendowane odpowiedzi

witam kopiłem reda 1tb bo chciałem cichy dysk w spoczynku 35db praca ok 40db i do tego chrobocze(ponad 40db) od pierwszych godzin pracy czy taki dysk nadaje się na gwarancje?

 

wiem ze każdy może działać trochę inaczej ale taka różnica w testach? ten dysk burzy cały spokój i porządek w komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwieś go na jakiś gumach, względnie połóż na gąbce (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) i sprawdź, czy się uspokoi*. HDD to największy wróg w procesie wyciszaniu peceta. ;)

 

Edit: Poprzez uspokoi rozumiem "będzie ciszej", pzdr

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwieś go na jakiś gumach, względnie połóż na gąbce (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) i sprawdź, czy się uspokoi*. HDD to największy wróg w procesie wyciszaniu peceta. ;)

 

Edit: Poprzez uspokoi rozumiem "będzie ciszej", pzdr

kurde no liczylem sie z tym ze hdd to nie ssd jednak ludzie pisza ze cichy jest ten model, tu na puuure pc wyszedl w testach b dobrze jakbym mial ponizniej 30db w spoczynku byloby super ale nie 35:/ czuje ze nawet gumki nie pomoga, bo same talrze taki szum robia, gumki moze cos poradza na to chrobotanie ale to i tak mnie nie zadawala

moj egzemplarz zdecydowanie przekracza wszelkie normy od pozostalych modeli stad pytanie czy mozna wyslac na gwar

Edytowane przez kryss20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam mam reda jako pomoc przy ssd i praktycznie go nie słyszę (nawet, kiedy jest intensywnie używany). Co prawda moja obudowa ma fabryczne sanki z silikonowymi kołkami, ale nie sądzę żeby to miało duży wpływ na ciszę (bardziej tłumienie wibracji).

Według mnie nadaje się na gwarancję, a jak nowy to nawet niezgodność z umową lub jeśli kupiony na odległość zwrot 14-dniowy.

Podrzuć jeszcze zrzut smart.

Edytowane przez Leon166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szum silikony nie pomogą, ale na chrobotanie jak najbardziej. Dysk odizolowany od reszty obudowy praktycznie w ogóle nie powinien chrobotać.

własnie gumki na szum nie pomoga a ten jest na poziomie 35db

buda to node 304 karta graf msi 970 polpasyw wiec sie nie kreca wentyle, zasilacz rm750w polpasyw tez sie nie kreci wentyl nawet pod obciazniem sprawdzone

 

jedyne co sie kreci to 14mm oryginalny od noctua d14 i 3 wentyle od fractala skrecone na minimum, jak odlacze dysk z zasilania to 29db mam z dyskiem 35-40db ale myslicie ze przyjma na gwarancje jak napisze ze za glosny jest na smart jest wszystko ok 

 

nie wiem jak tu wkleic obraz

Edytowane przez kryss20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podzielić się informacją nt. stosowanej metodologii pomiarowej oraz użytego sprzetu?

Może dysk jest tak głośny poprzez pracę w pionie?

metoda jest niedokladna bo telefonem  ale na pewno daje punkt odniesienia ktory jest dobry , bez dysku 29db w nocy mierzone, z dyskiem 35 do 40 i to slychac naprawde

 

no dysk pracuje w pionie bo ta buda tak jest zrobiona

Edytowane przez kryss20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał kolega

HDD to największy wróg w procesie wyciszaniu peceta. ;)

I mogłeś mieć zbyt wygórowane oczekiwania względem tego dysku.

 

Dysk rozpędzający się do 7200rpm musi być słyszalny. Trudno na odległość stwierdzić, czy to twoja nadwrażliwość czy problem z dyskiem.

Pokombinuj trochę z montażem dysku, połóż go testowo na zasilaczu na gąbce.

Pozycja dysku daje mi do myślenia, lata temu dostałem dysk z kompa, w którym dysk był mocowany pionowo. Chodził koszmarnie głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał kolega

I mogłeś mieć zbyt wygórowane oczekiwania względem tego dysku.

 

Dysk rozpędzający się do 7200rpm musi być słyszalny. Trudno na odległość stwierdzić, czy to twoja nadwrażliwość czy problem z dyskiem.

Pokombinuj trochę z montażem dysku, połóż go testowo na zasilaczu na gąbce.

Pozycja dysku daje mi do myślenia, lata temu dostałem dysk z kompa, w którym dysk był mocowany pionowo. Chodził koszmarnie głośno.

jutro posprawdzam odnosnie ulozenia go w budzie, genralnie mialem wczesniej dysk seageta ktory mial 6 lat i chodzil do konca sporo ciszej od tego co mam teraz, wiec na pewno ten dysk jest jakis wadliwy, kupilem reda bo naczytalem sie tu jaki to cichy jest, no i red chodzi na 5400obr wiec ten halas co generuje jest straszny teraz mi sie wylaczyl bo go nie uzywam i jest pieknie, a jak sie wlaczy to dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...