Skocz do zawartości
Rook

Karta graficzna i procesor do gier w 1680x1050

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Postanowiłem wrócić do gier na PC po krókiej przygodzie z konsolą. Od dłuższego czasu czytam testy i mam trochę mętlik w głowie.

 

Prosiłbym o pomoc w doborze zestawu, który posłuży mi jeszcze jakiś czas, a gry będą chodziły blisko maksymalnych ustawień graficznych. To co wybrałem do tej pory.

 

Procesor i5 4460 - chyba najbardziej opłacalny - 750 zł

Płyta główna MSI bB85-G43 - 290 zł

Ram Crucial 2 x 4GB DDR3 1600MHZ - 180 zł

Zasilacz XFX 550 W - 245 zł

 

No i karta graficzna.

Zastanawiałem się mocno nad R9 390 i GTX970, z naciskiem na 970. Pytanie jednak czy do takiej rozdzielczości 1680x1050 jest mi potrzebna karta za aż 1400 zł? Czy wystarczy jakaś pozycja z niższej półki cenowej? Nie ukrywam, że nie chciałbym wydawać aż tyle na grafikę ;)

 

Resztę typu obudowa, dysk itp, już mam :)

 

Gry wszystkie nowe: Call of Duty, Wiedźmin 3, Fallout 4 itp itd ;)

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnego komfortu grania 970-tka jest wg mnie wskazana. W parametrze cena/jakość 960-tka zdecydowanie wygra.

 

Jak jesteś w stanie iść na pewne kompromisy to R9 380 lub GTX 960.

 

960-tkę wyobraź sobie jako 2/3 970-tki.

Masz rozdzielczość przy której jest generowane o 15% mniej pikseli niż przy standardowym fullhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po cenach, to za praktycznie tyle samo, bądź niewiele więcej mogę już iść w stronę 1151. Nie będzie to lepsze wyjście?

 

A co do karty to ciągle mam dylemat. Chyba jednak GTX970 wygra - będę polował na używkę, albo wyprzedaże, bo GTX960 boję się, że za szybko zacznie przestać dawać radę. No chyba że się mylę...

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kupować w 2015 roku kartę graficzną z 2gb ramu to lepiej sobie daruj kupowanie. Ja do niedawna siedziałem na 1680x1050 i nie pamiętam nowej gry która używała mniej niż 2gb ramu. Nawet taki fallout 4 który włączyłem na tym monitorze bo służy mi teraz jako drugi zużywa 2300mb.

Jak chcesz mieć komfort to tylko gtx970 skoro masz na to pieniądze to nie ma co się zastanawiać.

 

Tapatapatap Z2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...