Skocz do zawartości
Mnisio

Komputer dla gracza [~4800zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzień dobry! 
W najbliższym czasie zamierzam zakupić nowy komputer. Udało mi się złożyć coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/RLWw7/ .

Co do procesora (i chłodzenia) raczej nie mam wątpliwości, karta graficzna(GTX 970) to samo. Napęd jak napęd. Co innego z pamięciami RAM, obudową, zasilaczem, systemem operacyjnym, płytą główną no i dyskami. 

Co do dysków to kupuję nowy komputer bo irytuje mnie szybkość i możliwości ( a raczej ich brak) obecnego PCta. Dysk SSD na pewno musi być tylko czy nie lepiej byłoby SSD + HDD? a może 500 GB SSD jest najlepszym wyjściem? 

Ostatnio w głowie namieszały mi nowe Skylake ale patrząc na obecną cenę, zdecyduję się na kilka/naście procent gorszą i5 4690K. 

Mam zamiar podkręcać procesor.

Głównie zamierzam na nim pracować w różnorakich programach, grać w gry na wysokich detalach i w przyszłości zająć się obróbką filmów.

Maksymalny budżet to 5200 zł.

Liczę na Waszą pomoc:). 

Pozdrawiam, Michał.

Edytowane przez Mnisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 2 to o wiele za słabe chłodzenie do kręconego I5 , tutaj jako minimum zalecam chłodzenia pokroju SPC Gladius lub Raintek Ereboss za ~150 zł ew. SPC Fortis 3 .

 

Z lepszych chłodzeń to Thermalright HR-02 Macho Rev B za ~210 zł .

 

Ram proponuję albo G.Skill Trident 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 za 262 zł albo niskoprofilowy G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2133 mhz CL9 .

 

Reszta może być .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 850 EVO 250GB może być , to dobry i obecnie dość tani SSD o takiej pojemności .

 

A co do HDD to dobre są WD RED/Blue .

 

U mnie partycja z OS ma ~50GB pojemności , zajęte jakieś 45GB - Win 7 32-bit , do tego kilka programów oraz profile gier - same profile + mody i inne dodatki do nich to jakieś 9,5 GB , z czego 90% to mody do ETS2 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z napędem? Mam ~5 letni komputer i chciałbym się dowiedzieć czy napędy jakoś się pozmieniały, czy technologia w tym kierunku też ruszyła do przodu? Czy mogę wyjąć ze starego PCta i mieć w kieszeni te 5 dyszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to rodzaj napędu - CD , DVD , combo ( DVD + nagrywarka CD ) czy nagrywarka DVD-R ?

 

Oraz jakie ma złącze ?

 

Jak to DVD-R na złącze SATA to może zostać jak sam napęd jest w dobrym stanie .

 

Chyba że chcesz nagrywać / odczytywać płyty Bluray to bez inwestycji w odpowiedni napęd się nie obejdzie . 

 

Na dzień dzisiejszy 250+ zł za napęd BR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam z zapytaniem: którego GTX 970 wybrać? Byłem nastawiony 100 % na MSI Gaming ale patrząc co się teraz dzieje z jego ceną ( z 1550 do 1600 zł) zacząłem myśleć o innych wersjach. Podkręcać zamierzam lecz będzie to zaiste podkręcanie amatorskie. Oczekuję jak największej wydajności, co do kultury pracy - może trochę poszymieć ;)

Jak myślicie czy w najbliższych dniach gtx 970 Msi gaming może stanieć? A może kupić używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzień dobry. W najbliższym czasie mam zamiar zakupić komputer. Dobrałęm już podzespoły: http://www.morele.net/inventory/info/0Mka16/  . Nie wiem tylko czy zasilacz i Ramy będą pasować. Gdyby ktoś mógł napisać mi coś więcej o tym zasilaczu byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam, 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz w ogóle kręcił tego I5 że bierzesz płytę na Z170 ?

 

Jak nie to brał bym tańszę konstrukcje na B150 np. MSI B150M Bazooka za 355 zł a różnicę w cenie przeznaczył na lepsze PSU .

 

Vero L1 to budżetówka , jak nie masz kasy to może zostać .

 

Jak możesz dołożyć to kup lepszy zasilacz- Thermaltake Smart SE 530W lub XFX Core TS 550W , Smart jest częściowo modularny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ten sam zasilacz z zestawem:  i5 4460 i Radeon R9 270. Cztery miesiące i jak na razie zero problemów. Jednak na twoim miejscu wziąłbym zasilacz mocniejszy i z wyższej półki. Jeśli chcesz wydać ponad 4500zł na komputer kup lepszy zasilacz.

Edytowane przez wind789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest ok. Ew grafikę bym wymienił na EVGA za ok 1550 zł lub dołożył do ASUSA/MSI za ok 1600 zł. Lepsze chlodzenie i pewniejsza firma niż Gigabyte na chwilę obecną. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...