Skocz do zawartości
PanRafall

HDTV do kabłowki/xbox'a. ~1000-3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam telewizora do oglądania ogólnie telewizji / grania na xbox'ie? Bardziej oglądanie zwykłej kablówki przez rodzinę w proporcjach myślę 90/10%. Budżet 1000-3000. 

Najważniejsze cechy - cena/jakość > cale (~50 max) > jakość obrazu > rozdzielczość, w tej cenie fhd musowo > wejścia hdmi/usb > technologia typu smart tv, głośniki i reszta

 

Myślałem nad LG 32LF5610, Samsung UE40J5100m, Sony kdl42w705b, Samsung UE40H6400, Samsung UE32J4100, Samsung UE32J5100, Panasonic TX-40CS520, Samsung UE40H6400, Samsung UE48H6400, LG 42LF5800, LG 49LF631V, Samsung UE43J5500, Samsung UE48J6200, Samsung UE40H6400, LG 50LF652V, Samsung UE40J5100, Panasonic TX-40CS520E, Samsung UE40J5100AWXBT

 

Te bardziej bogatsze, czy warto wydawać aż tyle na polskie warunki telewizji i konsole? Bo tylko do tego będzie służyć. Samsung UE55H6400 AKXXH, Samsung UE50H6400, Sony KDL-50W755C

 

Nie obchodzą mnie technologie typu  4k, 3d, "Clear Motion Rate," "TruMotion," MotionFlow," SPS". Refresh rate tez w zasadzie jest nieobiektywnym pomiarem, ale 120 to chyba musowo. LCD/LED bez różnicy, choć się nie znam - może plazma?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytania

 

1.jeśli będziesz używać poza TV/graniem jeszcze Smart, kup sobie Samsunga - mają to najlepsze - byle z tym nowocześniejszym pilotem z touchpadem. Jeśli lubisz się bawić, to lepiej dokupić Intel compute stick albo coś na androidzice + taka podstawke klawiatura i touchpad i wtedy Smart jest niebie lepszy. Wtedy nie musi być Samsung nawet jeśli będziesz korzystać z TV jako z centrum domowej rozrywki poza kablówką.

 

2. jeśli używasz telewizora także w dzień, podaruj sobie plazmę. Ja mam, ogladanie czegokolwiek w dzień jest kiepskie, bo plazma jest ciemna i refeksująca. Dobra plazma, o ile jeszcze dostaniesz, jest 2 x Twój max budżet w tym rozmiarze.

 

3. 3D,4K i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o - tu się całkowicie zgadzam, w ogóle sie nie zestanawiaj nad tym. Poprawiacze obrazu typu clear rate 400 blabla to robiąefekt teatru - jak poogladasz chwile na plazmie to potem nie da się nawet spoglądać na ten syf co się wyświetla na takim LCD. Generalnie dobrze jakby natywnie było 100+Hzów.

 

4. Do konsoli, też w zależy w co grasz, ale istotny jest input lag. Sprawdz sobie portale, są dwa w sieci Polskie, gdzie jest dużo recenzji różnych TV. Zadaj pytanie też tam, są formatki od tego. Tam Ci sporo osób może pomóc doradzić.

 

5. Idź do sklepu i zobacz co Ci bardziej pasuje jeśli chodzi o sam obraz - cukierkowe Sony, lepszy Philips (moim zdaniem) a może Panasonic, bo też potrafią zrobić dobry TV. Weź pendrive, nagraj testowe filmy, odpal u kogoś czy u siebie na skalibrowanym IPSie, zapamietaj i idź porównuj ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...