Skocz do zawartości
pdpiotrek2

E8400 + EVGA 780i SLI CK-NF78 Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam procesor e8400  z płytką evga 780i sli, do tego chłodzenie raijintek ereboss. Mam pytanie, na napięciu vcore 1.4 próbowałem 4.5ghz to szło bez zwiechy, jak chciałem dać 4.7 /5 /5.2 ghz to juz nie szło. Co musze przestawić zeby poszło dalej? Wiem że płyta może bo widziałem screeny z tą płytką na 6- 6,5 ghz jak chodziło. Co ustawić by lepiej chodziło? Obecnie mnożnik 9x, fsb 1866, a taktowanie cpu to 4,2 ghz, BUS : 466mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to ironia ?

 

Reed na 90% napisał to jako ironię .

 

A co do tematu - może to już kres twojego procka , 4.7 Ghz i to jeszcze na 1,55 V to dużo dla E8400 .

 

To że widziałeś że płyta + procek robią więcej to nie znaczy że u ciebie ma tak być , możliwe że płyta była modyfikowana , procek selekt a całość była chłodzona LN2 lub innym chłodzeniem SubZero .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei .

 

Napisz jakie masz obecnie ramy  ( bo jak na razie nic o nich nie pisałeś ) .

 

Widziałeś tą płytę z E8400@6+ Ghz czy zamiast E8400 był jakiś C2D/C2Q Extreme z odblokowanym mnożnikiem ?

 

O chłodzeniu czy modyfikacjach wspomniałem wcześniej .

 

Sprawdź do ilu mhz na FSB idzie płyta - ustaw mnożnik cepa na 6x ( nie wiem czy da się ustawić mniejszy mnożnik ) a dzielnik dla ramów tak aby były taktowane jak najniżej .

 

To samo powtórz z samym ramem .

 

Będzie wiadomo czy to kres płyty , procka czy ram lub co innego cię blokuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam opcje ,,unlinked" i moge odpiąć szyne cpu od ramu, zmniejsze mnożnik, i wykrece fsb

Ram to elixir 2x1gb 800mhz

 

Płyta była asus maximus na której ramy to ddr3 - wyzej taktowane sprzyjają połączeniu cpu+ram bo tam nie ma opcji unlinked i kreci sie i ram i cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...