Skocz do zawartości
Gość

Brak internetu po restarcie komputera (router)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Po restarcie komputera nie działa mi internet, muszę dopiero odłączać ruter z prądu i ponownie włączać  wtedy jest.

Router blackbox bb54g v2 + poe    internet radiowy,

wtyczka RJ podłaczona jest do jednego z wolnych gniazd 1, 2, 3, 4.

Kiedyś wtyczka była w WAN i internet działał, musiałem przełaczyć gdzieś indziej, internet jest ale po restarcie kompa internetu brak.

 

W czym moze tkwic problem? :D Czy to coś z konfiguracją routera? Problem nigdy wcześniej nie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znalezc oprogramowania do tego rutera. Jest chyba stary i nie wspierany.

 

A czy kupno nowego rutera rozwiązałoby problem?

Obecnie mam internet radiowy, niedługo zmieniam na światłowodowy, jaki ruter wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oprogramowania - jeśli na stronie producenta nie ma nic nowego - to zainteresuj się alternatywnym oprogramowaniem... o ile można na twój obecny router takowe wgrać - nie sprawdzałem czy jest wspierany przez OpenWRT lub Tomato ew. inny alternatywny soft

 

Co do polecenia routera - zależy od twojego budżetu oraz wymagań....

 

Biorąc internet światłowodowy - router dostaniesz od operatora... no chyba, że dadzą ci jakieś dziadostwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej ipconfig /all przed i po restarcie komputera oraz po resecie routera.

 

Kiedyś widziałem sieciówkę co zmieniała MAC, ale to nie dawałoby chyba takich objawów.

 

Wypięcie kabla nie pomaga? Musi być reset routera?

 

Stałe IP próbowałeś?

 

Zmień coś w BIOSie przy sieciówce np. Wake on LAN, może coś się odblokuje.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...