Skocz do zawartości
Mr. Henry

[Gry][≈7400 zł][Zestaw]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum pure.pl, więc na wstępie witam wszystkich Użytkowników. Bardzo potrzebuję Waszej pomocy w "sprawdzeniu" kompatybilności części zestawu, który planuję w najbliższej przyszłości kupić. Zastanawiałem się nad nim już od jakiegoś czasu i mam już swoje typy na poszczególne podzespoły ale nadeszła chwila, kiedy potrzebuję konkretnej pomocy - czy zestaw jest w porządku, a przede wszystkim czy coś się w nim ze sobą nie gryzie. Chciałbym uniknąć przykrej niespodzianki podczas montażu i użytkowania :)

Budżet na całość (komputer + monitor + kontroler) wynosi w tej chwili ok. 8500 zł, jeżeli chodzi o monitor to jestem właściwie zdecydowany na BenQ XL2411Z, więc na sam komputer zostaje ok. 7400 zł. Używany będzie głównie do gier, amatorskiego programowania w C++ i nauki obsługi silnika U4. Przede wszystkim zależy mi na fachowej opinii w kwestii kompatybilności wszystkich podzespołów.

 

Płyta główna: Asus Z170 PRO GAMING, Z170 [LINK]

Procesor: Intel Core i7-6700K Skylake [LINK]

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis XE1236 [LINK]

RAM: HyperX Savage DDR4, 16GB (2x8GB), 2400MHz, CL12 [LINK]

Grafika: Palit GeForce GTX980Ti [LINK]

Zasilacz: Cooler Master G650M [LINK]

HDD/SDD: SSD Crucial MX200 250GB [LINK] - wybrałem SSD pod system i kilka niezbędnych programów i gier, w najbliższym czasie planuję rozbudowę o HDD.

Obudowa: PHANTEKS Enthoo Pro [LINK]

+

Monitor: BenQ XL2411Z [LINK]

Kontroler: X360 PC Controller [LINK]

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmień na XFX XTR 650W za 406 zł - nie wiele droższy a ma już certyfikat 80+Gold i w pełni modularne okablowanie , a do tego wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem półpasywnym

 

G650M za ~370 zł to pomyłka , ten PSU powinien kosztować 300 zł lub nawet mniej .

 

Monitor który wybrałeś to padaka na matrycy TN - na twoim miejcu odpuścił bym sobie 144 hz i brał porządny monitor na matrycy IPS np. Dell U2415 za 1169 zł .

 

Ramy też nisko taktowane , brałbym inne np Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 550 zł .

 

Reszta może być .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zgodnie z sugestią wymieniłem zasilacz i RAM. Jeszcze w kwestii zasilacza, czy będzie jakaś rożnica między XFX XTR 650W a Be Quiet! POWER ZONE 650W? Be Quiet jest jeszcze odrobinę droższy, ale nie chciałbym oszczędzać w tej kwestii, jeżeli faktycznie miałby być "odczuwalnie" lepszy. Rozumiem, że reszta podzespołów będzie ze sobą współdziałać bezproblemowo.

Mam też wątpliwości do monitora, w tej chwili mam starą iiyamę TN i trudno mi znaleźć porównanie do IPS. Zależy mi na tych 144 Hz bo mam wrażenie, że mniej mi się przy nim męczy wzrok. Wiem, że pod pewnymi kątami patrzenia na matrycach TN widać zniekształcone kolory, ale nie wiem czy bardziej opłaci mi się przesiadka na 60 Hz IPS czy 144 Hz TN.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zasilacz na XFX i RAM na polecane Corsairy. Zmieniłem też monitor na Dell U2414H [LINK]. Będzie ok? Zależy mi na proporcjach 16:9, stąd taki a nie inny wybór (ale może jest lepsza opcja w cenie do 1250zł?) Jeżeli zostałby ten Dell, to mam kilka złotych więcej do dyspozycji :) Mogę zostawić na piwo, ale równie dobrze mógłbym do czegoś dorzucić. Może zamienić grafikę na Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP [LINK], a może dołożyć do czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Zotac'a - 5 lat gwarancji na ziemi nie leży. Mam i nie narzekam. Nowe stery co prawda nie wspierają podświetlenia, ale można bez tego żyć. Wszak podczas grania patrzę w monitor a nie w podświetlane logo producenta.

 

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...