Skocz do zawartości
Markus1

Fury X Gigabyte uszkodzona karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu posiadam kartę Fury x Gigabyte z której jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo cicha i wydajna w mojej rozdziałce WQHD. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że średnio 3-5 tygodniowo bez specjalnego powodu, czasem w grze czasem w przeglądarkach wywala taki błąd:

https://www.youtube.com/watch?v=7xWof_n3A7g

Jak na filmie wszystko po ponownym uruchomieniu kompa wraca do normy. Próbowałem już wszystkich możliwych wersji sterowników. Po każdej instalacji stosowałem pakiet d.d.u aby porządnie usunąć stare wersje driverów. Niestety problem nie znika. Czy wysyłać kartę na gwarę? w karcie wgrałem najnowszy możliwy bios i wszystko poszło bez najmniejszych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kierunek: gwarancja.

 

Sytuacja będzie się pogarszać z czasem.

 

Co możesz zrobić we własnym zakresie, to podnieść nieco napięcie na rdzeń.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sugerują uszkodzenie ramu na płycie ale coś mi się nie chce wierzyć...

PS

przeleciałem ram memtestem 86 z pakietu hiren. Wszystko ok..

kartę chyba szlag trafił....

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze odpalić kompa na wbudowanej w procesor grafice. Jeśli nie bedzie błędu to na bank karta graficzna...

 

Trochę bezsensowne podejście. Co najwyżej możesz sprawdzić w drugim slocie PCI-E ale nie wiem czy tam masz elektryczne x16 czy x8/x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty mogą być wadliwe już od nowości, mi się tak zdarzało. Objawy były wtedy też na grafice - przy instalacji nowszych sterowników wszędzie waliło w grach artefaktami, a zainstalowanie starych sterów usuwało ten problem. I powodem był właśnie niesprawny port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że na poprzedniej r9 290x nie miałem żadnych problemów. Qrde już sam nie wiem co robić...

Smażyłem ją jeszcze furmarkiem przez 15 minut i nic. Wszystko grało jak ta lala...

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od jakiegoś czasu posiadam kartę Fury x Gigabyte z której jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo cicha i wydajna w mojej rozdziałce WQHD. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że średnio 3-5 tygodniowo bez specjalnego powodu, czasem w grze czasem w przeglądarkach wywala taki błąd:

https://www.youtube.com/watch?v=7xWof_n3A7g

Jak na filmie wszystko po ponownym uruchomieniu kompa wraca do normy. Próbowałem już wszystkich możliwych wersji sterowników. Po każdej instalacji stosowałem pakiet d.d.u aby porządnie usunąć stare wersje driverów. Niestety problem nie znika. Czy wysyłać kartę na gwarę? w karcie wgrałem najnowszy możliwy bios i wszystko poszło bez najmniejszych problemów. 

 

W Polsce mało kto ma Fury X. U mnie opisany problem nigdy nie wystąpił ale u innych użytkowników tak. Poniżej link do tematu na forum AMD:

https://community.amd.com/thread/188642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Oczywiscie ze wysyłaj na gw .Nie pałcisz 3000zł aby zakładac tematy na forach IT GDZIE 99% TO CI DORADZI CO LEPSZE CZY BF4 CZY CRYSIS 3   .

Rozumiem ze Polak to robi wszystko sam . Sam buduje dom , sam naprawia samochód , sam remontuje srocz .

Ale bez przesadyzmu czy my musimy mieć tak zjeb.... mentalność  xD

Płacisz i wymagasz . Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, więc karta wrócila z serwisu. Naprawili (podobno Gigabyte naprawia karty). Niby nie mam artefaktów ale pojawił się inny problem którego za cholerę nie mogę zidentyfikować. W czasie gdy karta była w naprawie używałem grafiki wbudowanej w proca która bez problemu działała w rozdzielczości WQHD. Używam ramu z mojej stopki więc w praktyce najszybszy jaki może być. Ustawiony miałem profil xmp i ramy chodziły bez najmniejszego problemu. Ani razu podczas 3 tygodniowej nieobecności karty graficznej nie miałem chociażby najmniejszych problemów z PC. Gdy odebrałem kartę po naprawie zainstalowałem najświeższe bety crimson. Wszystko niby ok. po około 3-4 dniach po ponownym załączeniu komputera (po nocy gdy komputer wyłączam listwą) pojawił się ekran biosu i jak widzę zresetowane ustawienia. Ponownie ustawiam wszystko co trzeba (praktycznie już z zamkniętymi oczami) i przez moment jest wszystko ok. Próbowałem nawet ustawiać pamięci w trybie auto (wtedy chodzą na 1333 i 1,5V) ale nie wiele to daje. Zaczęła się żonglerka sprzetem. Ponieważ posiadam w domu 3 pc-ty na z97 i każdy z 16 gb ramu zacząłem podmieniać ramy. Początkowo myślałem, że coś jest z kontrolerem broadwella na mojej płycie i nie daje rady w trybie xmp na napięciu 1,65V ale kurde przecież chulał 3 tygodnie bez zająknięcia. Podmianka ramu nic nie daje. Mam jeszcze inne zestawy ramu: 2x8Gb ddr3 1600 1,6V oraz 2x8Gb DDR3 1600 1,5V.  Tak jakby podłączenie karty graficznej w gniazdo PCI-e powodowało reset ustawień biosu. Mam także inną myśl (świeżutką). Może bateria na płycie jest słaba i nie trzyma ustawień, a jeśli wyłączam komputer także listwą przepieciową to po czasie się resetuje? zmierzyłem niby napięcie na baterii i wynosi 3V więc chyba ok. Całą moją 25 letnią wiedzę ze składania komputerów PC szlag trafił :sad:. Żywcem nie wiem co robić...

PS

@udam_u zmartwiłeś mnie Twój link:

https://community.amd.com/thread/188642

Jak ulał obrazuje mój wcześniejszy problem. Teraz jeszcze doszły jajka z resetowaniem biosu płyty...

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte nigdy nie naprawiał kart, tylko je wymieniał. Procesory z kart, jeżeli były sprawne szły do nowych sztuk, a laminaty i reszta najprawdopodobniej szły na śmietnik. Co robili z pamięciami nie wiem. Wprawdzie nie jest niemożliwe aby uległo to zmianie, ale nie obstawiałbym za mocno takiej możliwości.

 

Twoja karta zapewne serwisu GB nie widziała na oczy i nadal nadaje się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem kartę z drugiego komputera (msi R9 290x Gaming 4G). Wyczyściłem kompa ddu. Zainstalowałem najnowsze Crimsony. Ustawiłem ramy na maxa i wszystko hula jak złoto. Teraz testuję czy będą resety kompa. Jak nie będzie to oddaję kartę z niezgodności towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Przełożyłem kartę z drugiego komputera (msi R9 290x Gaming 4G). Wyczyściłem kompa ddu. Zainstalowałem najnowsze Crimsony. Ustawiłem ramy na maxa i wszystko hula jak złoto. Teraz testuję czy będą resety kompa. Jak nie będzie to oddaję kartę z niezgodności towaru z umową.

Tak szczerze to jak by ci poszli na reke i oddali kase  to sobie zapodaj GTX 980TI z chłodzeniem inno ichill x3 .Chyba ze masz ochote na jeszcze lepsze chłodzenie hybrydowe ale najlepiej juz z 2 wentylatorowa chłodnicą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem kartę z drugiego komputera (msi R9 290x Gaming 4G). Wyczyściłem kompa ddu. Zainstalowałem najnowsze Crimsony. Ustawiłem ramy na maxa i wszystko hula jak złoto. Teraz testuję czy będą resety kompa. Jak nie będzie to oddaję kartę z niezgodności towaru z umową.

 

A na pozostałych 2 kompach występują te same objawy z Fury X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@udam_u tego akurat nie sprawdzałem. Przekładałem karty z tamtych komputerów do mojego. Tyle tylko, że tak na prawdę zależy mi na moim komputerze. Na szczęście, wszystkie bebechy kupowane w 1 sklepie. Tak czy inaczej będę reklamował do bólu. Jak będzie trzeba to nawet oprę sprawę o rzecznika.

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to problem z zarządzeniem energią, daje zbyt agresywne, karta dostaje za mało papu, grafa swiruje.

Przykre bo planowałem kupić fury...skonczy sie na 980 lub bardziej ambitnie 980ti, to sie potem zawsze dobrze sprzeda gdy cos nowego wyjdzie.

A miałem nie wracać do zielonych ;/

 

Progs z http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=404465może(ale nie musi) zlikwidować problem, a na pewno prostuje zegary w czasie grania.

Warto zobaczyć, a nuż pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że problem nie występuje w czasie grania. Zwykła przeglądarka czy takie tam działanie na PC. Poza faktem braku poprawnej pracy z biosem UEFI Gop samej karty oraz regularnym resetowaniem biosu mojej płyty głównej. Karta poszła na gwarę po raz drugi i komputer hula na R9290x bez najmniejszych baboli. Ach, że mnie podkusiło lecieć do high endu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Wcześniej r9 290 X też było High endem .Dziwne ze poleciałeś w Fury jak  obecnie w najlepszych kartach AMD jest jako drugie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to też kwestia sztuki niż samego AMD. Gigabyte'y lubią padać  i tyczy się to również 980Ti. Ogólnie odradzam tą firmę na chwilę obecną. Zwłaszcza w przypadku high-endów. Najlepiej to ASUS>MSI>EVGA w takiej kolejności. Jak Ci wyślą nową to czym prędzej próbuj to sprzedać. Możesz wziać 980Ti, ale nie Gigabyte'a ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec bojów z kartą fury x od gigabyte. Po trzeciej reklamacji zmieniłem ją na gtx980ti z chłodzeniem wodnym (waterforce) i jestem mega zadowolony. Wszystko (łącznie z UEFI GOP) działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...