Skocz do zawartości
EU Citizen

Jaka karte graficzna do tego kilkuletniego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój kilkuletni zestaw trafil po zakupie nowego sprzetu w rece mojej lubej. Komputer ma 6lat chociaz czesciowo byl aktualizowany.

 

Zestaw to:

Procesor: Amd Phenom II X4 955 (3.2 aktualnie mysle ze spokojnie na 3.6 moge wkrecic) -> http://www.amd.com/en-us/products/processors/desktop/phenom-ii#

Chlodzenie CPU: Scythe Mugen 2 rev. B

Dysk SSD: SSD 840 EVO

Dysk HDD: 1T WD Blue

Zasilacz: OCZ700mx5p - OCZ 700W

Monitor: Iiyama 24" 1080p (Full HD)

Pamiec RAM: Corsair XMS3 6GB DDR3 2000Mhz (CMX6GX3M3A2000C9)

Kart graficzna: MSI Nvidia GeForxe GTX 460SE

 

Chce wymienic karte graficzna na nowego Gtx 950 lub uzywanego Gtx 760 / Gtx770 (jesli zasilacz na to pozwoli). Planuje tez dokupic 2GB kosc ramu aby w sumie posiadac w zestawie 8GB chociaz sledze rozne aukcje od dluzszego czasu i bardzo ciezko jest kupic identyczna kosc.

 

Dlatego RAM jesli pomozecie doradzic jaki szukac, tez moge wymienic na inne uzywane 8GB.

 

Chcialem glownie zapytac czy ten procesor i plyta glowna nie spowoduja bottleneck dla Gtx 950 lub tym bardziej Gtx 770 (o ile zasilacz wystarczy)?

Czy lepiej szukac uzywana starsza karte czy wszystko powinno wspolgrac?

 

Gry: Stacraft 2, League of legends, Need for speed Rivals (plus nowy przyszlo roczny), Counter - Strike Global Offensive i prawdopodobnie na swieta jakis nowy tytul tegoroczny.

 

Edytowane przez czakol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci spokojnie sobie poradzą, co do procka to też nie powinno być aż tak źle. A nawet, jeśli wydajność będzie trochę gorsza, to masz przynajmniej wydajniejszą kartę i przy zmianie platformy będziesz mógł na niej trochę jeszcze podziałać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam zakup karty graficznej miedzy:

1) Gigabyte Gtx 670 OC okolo 500zl

2) Gigabyte Gtx 680 OC okolo 600zl

3) Gigabyte Gtx 770 OC okolo 700zl

4) MSI Gtx 950 okolo 730zl

5) MSI Gtx 960 okolo 900zl

 

Wiem ze (od najwydajniejszej):

Gtx 770 ( > Gtx 960) -> Gtx 680 (= Gtx 960) -> Gtx 670 (= Gtx 950) -> Gtx 580 -> Gtx 760

 

Jednak ktora karte nie kupie bede ja krecil zeby osiagnac jak najwiecej fps (i zalozmy ze kazda karta zadowala mnie w tym samym stopniu) oraz o ile podkrecony X4 955 ogarnie wybrana podkrecona karte graficzna.

 

Teraz pojawia sie pytanie czy logiczniej bedzie kupic uzywana karte graficzna i ja dpokrecac prawdopodobnie z wiekszym ryzykiem uszkodzenia ze wzgledu na czas jej uzytkowania przez poprzednika. Czy kupic nowa karte graficzna z 3 letnia gwaranacja i ja z wiekszym spokojem podkrecac (majac nadzieje ze gdy sie cos spali gwaranacja bedzie uznana). Oraz dodatkowo nowe karty sa oszczedniejsze i rownoczesnie cichsze co dla mnie jest plusem.

 

Pytanie takze ktore karty lepiej sie kreca. Czy lepiej bedzie sie podkrecac Gtx 670 czy porownywalny w testach Gtx 950? Badz czy lepiej szukac Gtx 680 czy Gtx 960.

Wstepnie znalazlem informacje iz Gtx 950 kreci sie prawie tak dobrze jak Gtx 960 ktore osiagaja podobne wyniki w bechmarkach po podkreceniu (Gtx 960 jest doslownie o kilka fps lepszy). Oraz czytalem ze Gtx 950 mozna podkrecic do nawet 1500mhz (gdzie chetnie w takiej sytuacji podkrecilbym karte do 1200-1300mhz wiedzac ze to nadal bezpieczny pulap), a Gtx 670 krecil sie zazwyczaj o 100mhz wiecej na jakies 1100mhz. Jednak uzywana Gtx 670 jest o 40% tansza niz nowy Gtx 950 wiec czy warto?

 

Wiem ze pytanie zakrecone, ale nie posiadam dostatecznej wiedzy zeby podjac tu decyzje.

 

Bede wdzieczny za kazda opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jak robisz OC proca i go upalisz, to producent nie uznaje tego na gwarancji to dlaczego miałby uznać GPU ?

Na wielu serwisach podaja ze jest to ciezkie do wykrycia przez producenta. Ale ok, to nie jest najwazniejsza czesc mojego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak robione OC .

 

OC robione softowo czy to przez sterowniki czy programy w rodzaju MSI AfterBurner czy EVGA Precision jest w zasadzie nie do wykrycia , jedyny ślad OC zostaje w systemie , nie ma żadnych śladów w biosie czy na samej karcie .

 

Co innego jak do tego dochodzą modyfikacje biosu ( zapisanie taktowań czy zmiana napięć lub timingów ) albo modyfikacje sprzętowe karty ( np. V-mody ) to tutaj zostają ślady i jak karta padnie to w zasadzie nie da się odwrócić tego .

 

Chyba że padnie bios karty to polecą też zapisane ustawienia , wtedy wykryć się nie da zmian .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze (od najwydajniejszej):

Gtx 770 ( > Gtx 960) -> Gtx 680 (= Gtx 960) -> Gtx 670 (= Gtx 950) -> Gtx 580 -> Gtx 760

 

Skąd tyś wytrzasnął takie głupoty?!!! GTX 680 jest o ok 20% szybszy od 960, w wypadku różnicy między 670, a 950, też będzie co najmniej tyle. Za GTX 9xx przemawia za to nowsza architektura i znacznie mniejszy pobór prądu.

 

GTX 580 w ogóle nie jest warty uwagi, więc nawet na niego nie patrz, szkoda robić karcie nadzieję, że ktoś ją w ogóle kupi.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ktora karte logiczniej do overclockingu zakupic, co radzicie?

 

edit:

Dammeron, nie testowalem ale patrzac na wyniki roznych testow takze purepc sa to karty dosc zblizone:

+ http://videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

+ https://www.youtube.com/results?search_query=gtx+680+vs+960

Edytowane przez czakol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX680 i GTX770 to praktycznie te same karty , różnią się tylko taktowaniem GPU/MEM .

 

Wydajność mają podobną .

 

GTX760 ma wydajność na poziomie GTX960 lub trochę niżej , GTX950 jest na samym końcu jeżeli chodzi o wydajność .

 

A jeżeli chodzi o kartę do OC - to z tym różnie , nawet karty od tego samego producenta kręcą się różnie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...