Skocz do zawartości
smiglo83

Karta graficzna za HD 6970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow. Przyszedl czas na wymiane HD6950 zmodowanego na 6970. Szukam karty ktora pozwolilaby mi na swobodna rozrywkę z niektorymi tytulami w rozdzielczosci full hd.

 

Reszta sprzetu to:

Core i5 2320 puszczony na 3.65 ghz

Asus P8Z77-V

12 gb pamieci ram i zasilacz SPC Vero L1 500w.

 

Budzetu jakotakiego nie mam. Poprostu nie chcialbym przeplacic za wydajnosc ktorej nie uswiadcze na moim sprzęcie. Co mozecie polecic?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne na rynku warte ceny są tylko 4 karty:

gtx960 2gb/ r9 380 2gb ~850zł

gtx970 ~1500zł

gtx980 TI ~3000zł

 

Z racji tego że kupowanie karty z 2gb pamięci mija się z celem w rozdzielczości fullhd, a dopłacenie do modelu 4gb się nie opłaca oraz to ze 980 Ti jest za mocny dla twojego proca, pozostaje gtx970 ale w niektórych grach i tak może być ograniczany przez twój procesor.

Słowem, jesteś w [gluteus maximus] ale zawsze możesz rozważyć kupno starszej i wcale nie gorszej karty: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-280-double-dissipation-3gb-gddr5-384-bit-933-5000-2xmdp-hdmi-2xdvi-r9-280a-tdfd-640202/

to karta o wydajności gtx960/r9 380 ale z 3gb ramu. W dodatku możesz ją spokojnie podkręcić to około 1000-1100mhz na rdzeniu oraz 5500-6000mhz na pamięciach.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380X to chyba rozsądny kompromis.

 

Taak zajebiście rozsądny kompromis kupować za 1200zł kartę która ma wydajność tej za 850zł biorąc jeszcze pod uwagę ze za 200zł więcej ma gtx970 który jest nieporównywalnie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne na rynku warte ceny są tylko 4 karty:

gtx960 2gb/ r9 380 2gb ~850zł

[...]

Z racji tego że kupowanie karty z 2gb pamięci mija się z celem w rozdzielczości fullhd, a dopłacenie do modelu 4gb się nie opłaca

50-60zł warto dopłacić, w przypadku gtx960

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/gigabyte-geforce-cuda-gtx960-gv-n960g1-gaming-2gd-1

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx960-4-gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n960oc-4gd-758802/

 

Inna kwestia, że cholera go wie co to za chłodzenie. 

A dopłata do Radka to minimum 100zł (tu już można dyskutować nad jej sensem). 

 

380x za 1100zł już by uszedł. Sto zł dopłaty za te kilka % wydajności to norma.

Aktualnie najtaniej chyba 1150zł 

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/gigabyte-radeon-r9-380x-4gb-ddr5-px-256bit-2dvi-hdmi-dp-1

 

Tak samo odpowiednikiem GTX 970 będzie r9 390 - równie opłacalna konstrukcja, ale tu już bym się zaczął zastanawiać nad zasilaczem autora tematu. Lekko by nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak zajebiście rozsądny kompromis kupować za 1200zł kartę która ma wydajność tej za 850zł biorąc jeszcze pod uwagę ze za 200zł więcej ma gtx970 który jest nieporównywalnie wydajniejszy.

Nie wyskakuj tu z Nvidią jak Filip z konopii, skoro taki z ciebie znawca.

Za 200zl więcej to byłoby 390, nie trzeba się zniżać do 970.

 

Nie mam w pamięci wszystkich cen, zawsze za kilka złotych więcej będzie coś lepszego, niekiedy trzeba wiedzieć gdzie się zatrzymać. Autor nie podał budżetu, tylko liczył na coś rozsądnego, co w ogóle pozwoli mu pograć.

 

Swoja wiedzę bazuje na teście 380X z głównej PurePC, gdzie wnioski były pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już? Spociłeś się? Zeszło Ci ciśnienie po poniedziałku?

Jak tak to już zamilknij bo nic sensownego nie masz do powiedzenia skoro polecasz kupno r9 380X za prawie 1200zl. Cenowo kompromis to może i jest ( i tak właśnie sprzedawcy chcą żebyś myślał ), ale pod względem wydajności żaden.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam, że nad kartami które mi podaliście wcale nie myślałem. Moim pierwszym pomysłem było pójście w coś mniejszego, CICHSZEGO niż ten Gigabyte WF3 i mniej prądożernego np w GTX 950 lub 960 max. Ewentualnie poszukać czegoś z uzywek, typu GTX 760 lub GTX 770. A grać nie muszę w najwyższych detalach, bo ostatnio naprawdę nie widać ogromnej różnicy w jakiści medium a ultra.

 

Czy HD7950 używany z gwarancją będzie dobrym pomysłem?

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne na rynku warte ceny są tylko 4 karty:

gtx960 2gb/ r9 380 2gb ~850zł

gtx970 ~1500zł

gtx980 TI ~3000zł

 

Z racji tego że kupowanie karty z 2gb pamięci mija się z celem w rozdzielczości fullhd, a dopłacenie do modelu 4gb się nie opłaca(...)

Hmm #1: takie 2GB mija się z celem tylko i wyłącznie wtedy, gdy odczuwasz wewnętrzną potrzebę ustawienia jakości tekstur na ultra zamiast high/v.high, klatek i tak będzie niewiele, a zejście o oczko niżej z ustawieniami da tych klatek sporo więcej i automagicznie 2GB stanie się wartością w zupełności wystarczającą...

Hmm #2: takie GTX 960/4GB są już dostępne za ~900zł, np. krótki model Gigabyte'a: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx960-4-gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n960oc-4gd-758802/, nie trzeba płacić 1000+ zł.

 

@smiglo83 - "mniej prądożernego np w GTX 950 lub 960 max (...) Czy HD7950 używany z gwarancją będzie dobrym pomysłem?"

 

Piszesz o czymś mniej prądożernym, a proponujesz wcale nie szybsze a żrące więcej 7950? :)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9 380X za 1100zł na techplanet to rozsądny wybór. Niestety tylko w Polsce są takie dziwne ceny tej karty. Za granicą oscylują między 1050 a 1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...