Skocz do zawartości
seraphine

Windows 10 - aktualizacja XI 2015 i niepoprawne wyłączanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po ostatniej aktualizacji Win10 (64bit home) z połowy listopada pojawił się u mnie pewien problem. Objawia się mniej więcej taką sekwencją zachowań:

 

1. następuje zamknięcie systemu (ekran gaśnie, słychać "kliknięcie" dysków)

2. wentylatory dalej pracują, płyta/zasilacz nie wyłączają się

3. następuje ponowne włączenie dysków (słychać rozruch talerzy/głowic) i po ich rozpędzeniu natychmiastowe wyłączenie wszystkiego...

 

Trochę mnie to wkurza... to wygląda tak, jakby system podczas zamknięcia za szybko wydawał komendę wyłączenia zasilania dysków, a po wszystkim płyta główna dokonywała jakiejś weryfikacji sprzętu i na nowo je włączała i wyłączała. Problem pojawił się dopiero po aktualizacji. Zainstalowałem specjalnie jeszcze raz sterownik i też nic nie pomogło. Żadne ustawienia w biosie/systemie nie zostały zmienione. Domyślam się, że coś namodziła aktualizacja... tylko jak to skorygować? Ma ktoś jakiś pomysł? Albo podobne doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mojego taty na jakimś budżetowym Asusie aktualizacja spowodowała że komputer po uruchomieniu nie wyświetla obrazu na laptopie. Tzn bios etc wszystko jest ale po uruchomieniu systemu obrazu nie ma, pomaga jedynie podpiecie zew monitora, usuniecie z menadżera urzadzen monitora wbudowanego i po chwili wszystko dziala ale tylko do ponownego uruchomienia komputera. Próbowałem zmieniac sterowniki etc, ale, że akurat przyszedł mi dysk ssd na który miałem wymieniać stary hdd w tym laptopie to stawiam system na nowo, dam znać czy problem ustąpił. W wielu przypadkach jak czytałem w necie pomaga właśnie instalacja wszystkiego od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wpisy SMART. Pojedyncza sekwencja włączenie/wyłączenie kompa powoduje zwiększenie tylko o 1 liczby włączeń/wyłączeń dysku... chociaż odgłos rozpędzania talerzy i startu głowicy jest słyszalny. Nie uśmiecha mi się odwalanie pełnej instalacji z nagrywanej płyty, zwłaszcza że napęd mam tylko podłączany od święta, a oryginalną windę miałem na pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...