Skocz do zawartości
sacharow

Ocena zestawu + jaka drukarka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) 

Co sądzicie o takim zestawie oraz jakie urządzenie wielofunkcyjne polecicie do 400zł? Drukarki używam sporadycznie, druk od kilku do kilkunastu stron, zdjęcie itp jeszcze rzadziej.

1. i5 6600k - 1217 zł
2. EVGA GeForce GTX 970 SSC - 1430 zł
3. MSI Z170I Gaming Pro AC - 667 zł
4. Corsair Vengeance LPX (ddr4, 2x4GB, 2400, cl14) - 248 zł
5. WD Blue 1TB - 228 zł
6. XFX XTR 650W - 420 zł
7. Be Quiet! Dark Rock 3 - 255 zł
8. Phanteks Enthoo Evolv ITX - 306 zł
9. Crucial BX 100/Samsung 850 Evo/? (250GB)
 

Suma ~ 5100

 

Dlaczego nie popularny koszyk? Gdyż sprzęt z paru stronek, wychodzi taniej.
 

Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. EVGA GeForce GTX 970 SSC - 1430 zł

Jeśli to wersja z chłodzeniem ACX 2.0 to nie kupuj, jesli natomiast ACX 2.0+ to możesz kupować, wersja bez + miała źle wykonaną podstawę radiatora.

Ale z tego co pamiętam wersja SSC była tylko z ACX 2.0+

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Komputronik miał(tymczasowo niedostępny) w dobre cenie, ale tam chyba jest zwykły ACX 2.0. Trochę poszukałem i z początkowej serii chyba wszystkie miały ten gorszy radiator, także raczej będzie musiało EVGA odpaść. Teraz jak już wszystkie mniej więcej w tej samej cenie pojawia się odwieczny dylemat. Szukać 970 czy 390 do 1080p?

 

Wolałbym aby miała kolor, kiedyś może się przydać.

Edytowane przez sacharow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 970 - mniej prądożerna, mniej się grzeje i często lepsza kultura pracy (szczególnie modele z półpasywnym chłodzeniem - w przypadku 390 też takowe wystepują).

Różnica w ilości generowanych FPSów bez znaczenia - raz wygrywa jedna karta, raz druga, zależy od gry. A i tak te różnice są najczęściej marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 niestety lepsza, nvidia doprowadziła do tego swoją polityką że gry które mają gameworks działają beznadziejnie na radeonach- czyli większość tytułów nowych i zapowiedzianych. Oczywiście AMD jest sobie samo winne takiej sytuacji ponieważ ich sterowniki zbyt obciążają procesor i nic od lat z tym nie robią poza zapowiedziami.

 

Tapatapatap Z2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym aby miała kolor, kiedyś może się przydać.

No to rodzi problem, Za 400 zł kolorowego lasera nie kupisz, przynajmniej nowego.

Jak kupisz atramentówkę, jak kiedyś będziesz chciał coś wydrukować w kolorze, okaże się, że pozasychały głowice. Atramentówką musisz drukować dość regularnie. Przy drukowaniu częstym może stać się droga w eksploatacji. Jakimś rozwiązaniem jest atramentówka z tanimi zamiennikami, ich jakość bywa też różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon Pixma MG 6650 ma druk dwustronny, pracuje w sieci przez WiFi, system NFC, czytnik kart pamięci tusze po 3 pln. Sam ostatnio stałem przed tym dylematem. Alternatywą były Canony, ale zwykle droższe i gorzej wyposażone. U mnie drukarka czasami stoi nieużywana 3-4 tyg i nic nie zasycha. Jak jadę na urlop na przykład.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałe HP F380 i nie narzekałem, zbyt często :) Tusze kupowałem org za ok 120 zł. W tym Canonie widzę po ok 160. Jak jest z zamiennikami?
Czyli brać tego Canona, czy ktoś się jeszcze może wypowiedzieć.

Co do karty, to myślę, że 970 Strix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę kolorowy laser to chyba tylko używany, z mono to np. hp p1102w na pewno dużo zamienników jest do tego modelu (actisy, aj, asarto), bo jest dosyć popularna, z kolorowych to atrament np. brother j105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...