Skocz do zawartości
virtuomaniak

[router] Następca RT-N56U

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Niestety po niecałym roku sprzęt trafił na serwis (zrywanie połączeń z dyskiem zewnętrznym oraz zrywanie połączeń na 5Ghz)
Dotychczas korzystałem z firmware google project i muszę przyznać, że pod względem stabilności działał przyjemnie...

Jako, że nie mogę wziąć tego samego sprzętu (rzadko osiągalny jako nowy sprzęt) a po drugie wpadł mi komputer z kartą AC dual band Intel 3160

W związku z tym poszukuje modelu z obsługą AC.

Kwota hmm zastanawiam się do 700 zł ( w końcu 40% z tej kwoty mam zwrot za poprzedni sprzęt więc dokładam jakieś 400zł) Tylko pytanie czy warto... Czy można dobrać sprzęt w podobnej cenie 300zł...Lecz im mniej tym lepiej. Moim faworytem jest RT-AC68U ale chyba cena jest zbyt wysoka jak na taki sprzęt.

Router wykorzystuje jako serwer wydruku ( hp k209a) , dysk zewnętrzny USB 3.0, dysk sieciowy, p2p, dlna, sporadycznie ftp.
Firmware raczej wykorzystany nieoryginalny. Code google nie był złym softem ale zwróciłem uwagę na niego ze względu na brak możliwości używania tomato.
OpenWRT na rt-n56U nie działał prawidłowo. Nie potrafił jednoczenie stworzyć sieci 2,4 jak 5 ghz. Po drugie jest zbyt rozbudowany do moich zastosowań.

Gdzie będzie znajdował się sprzęt...
Budynek mieszkalny na nowym osiedlu. Siec 2.4Ghz jest straszna... Sieć na sieci. Ciężko znaleźć wolniejszy kanał. Lecz obsługa DUAL BAND musi być ponieważ nie wszystkie sprzęty obsługują 5 Ghz.
Musi jednocześnie nadawać 2.4ghz jak i 5ghz. Dodatkowo powinna być sieć guest.

Mieszkanie do ~50 metrów. Wykorzystanie 3 porty LAN i jedno WAN.
Dostawca UPC poprze Ubeee w trybie Bridge.

Będę wdzięczny za pomocne komentarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desing mi nie przeszkadza ponieważ nie będę go wieszał...

Lubię zmiany czemu nie. Lecz nigdzie nie mogę doczytać a propo możliwości o których pisałem  w pierwszym poście dotyczące netgear. Asus wiem, że ma.

 

Sprzęt był dobry przez pierwsze pół roku :) a że się sypnął to go nie skreśla. Boje się również tego, że jest to model z przed 2 lat i jeśli sytuacja się powtórzy znowu będzie podobny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... mój asus też poleciał na serwis po niecałym roku ale byłem z niego zadowolony, też nie skreślam... no chyba, że Asus poleci w człona i się wypnie ;)

Może zapytaj o dręczące Cię kwestie na znanym forum dot. routerów i alternatywnego oprogramowania :)

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...