Skocz do zawartości
graczuuu

Upgrade karty graficznej do 1k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuje wreszcie zagrać w wiedźmina 3 ;) i może jakieś inne nowsze tytuły. Ale wiem, że moja grafa nie da rady. Dotychczas grałem tylko w CS:GO + starsze tytuły i wystarczało. Obecnie mój zestaw wygląda tak:

 

Mobo H81M 
CPU Core i3-4160
GPU ATI HD6850 od Vertexa
Ram Goodram DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9
Zasilacz Corsair VS Series 450W
 
Wszystko stoi na Win 8.1 64 bit. Monitora nie mam fullHD (mam 22cale 1680x1050).
 
Jaką kupić grafę (chciałbym wydać poniżej 1k PLN a im mniej tym lepiej) - czy GTX 950 to będzie dobry wybór? Lubie kupować komponenty, które mają dobry "value for money" czyli niekoniecznie musi to być najnowsza karta, może też być coś używanego. Raczej nie planuję OC. Preferuję zielonych, choć teraz mam czerwonkę. Nie spodziewam się grać na ultra detalach oczywiście :)

 

Pytania dodatkowe:
1) czy reszta zestawu wymaga zmian (np. zmiana procka lub dokupienie dodatkowego RAMu?) Jeśli tak, to co?

2) czy zasilacz podoła? 
3) kupować teraz, czekać na święta (ceny spadną czy wręcz na odwrót?) czy w ogóle czekać na nowy rok?

dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś od Nvidii to lepiej GTX960

Na teraz przydałoby się dokupić dodatkowe 4GB ramu a w dalszej perspektywie wymiana procesora na i5.

Zasilacz da radę. Jesli masz teraz kasę to kupuj teraz, nei czekaj bo możesz się nie doczekać obniżek. Zbliżają się święta, USD szaleje.

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to GTX960 .

 

Z używek - GTX780 lub R9 290 z allegro/olx , można te karty dostać poniżej 1 000 zł m, czasami z gwarancją ( R9 290 szczególnie ) .

 

Zmiana procka na I5 i dodatkowe 4GB ramu przydadzą się jak chcesz grać na wysokich detalach .

 

Zasilacz da radę z tymi kartami .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś ujdzie? czy inne wersje są bardziej opłacalne? 
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-gv-n960ixoc-4gd-774979/

r290 na olx też w okolicach 800-850 też jest, co lepiej?

do tego wezmę 4gb ramu i jest akurat tysiak :)

z drugiej strony wolałbym wydać mniej i grać m/w na medium? poza wieśkiem nie mam nowych gierek na ten moment.

Edytowane przez graczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 960 od jakiegoś pół roku i nie narzekam (po wieeelu latach na ATI) przy moim konfigu.

Aczkolwiek ~900PLN to nadal absurdalna (moim zdaniem) cena za tą kartę.

Teraz chyba 380 najlepiej wypada.

Ale i tak nadal bym wybrał 960 ze względu na ciszę i TDP.

 

Swoją drogą 380 to nic innego jak 285 po OC.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...