Skocz do zawartości
hazerwwo

Słaba wydajność komputera w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu mój komputer ma słabą wydajność w grach. Wszystko zaczęło się już jakiś czas temu, w CS:GO i innych grach wydajność poprostu spadła. Najbardziej to opiszę na przykładzie CS-a, gdyż w tą grę gram najwięcej. Do nie dawna fps'y nie spadały mi poniżej 120, a od jakiegoś czasu spadają nawet poniżej 80.. Ustawienia graficzne takie jak wcześniej, wszystkie na najniższych z wyjątkiem cieni - mam na wysokich, ale wcześniej tak nie robiło.

Co już robiłem?:

-Formatowałem dysk, instalowałem na nowo system

-Aktualizowalem sterowniki

-Diagnozowałem ostatnio pamięć ram programem memtest86+ (z pod bios'u) - test robiony około 5h, zero błędów

-Testowałem procesor programem OCCT, nic się nie zrestartowało, nie zawiesiło, wygląda, że wszystko z prockiem jest ok

-Czyściłem komputer w środku

 

Na prawdę nie mam pojęcia co może być nie tak z tym sprzętem.. Poniżej podaje specyfikację PC'ta:

Płyta główna - Asus H81M-K

Procesor - Intel Pentium G3420

Karta graficzna - Asus Radeon R7 250X 1GB

RAM - 4GB DDR3 1600MHz

Zasilacz - Chieftec 400W

System - Windows 7 Home Premium 64bit

Komputer świeżo po kolejnym formacie.

Liczę na Waszą pomoc.

PS.Jezeli napisałem temat w złym dziale, proszę przenieść go do poprawnego dzialu.

Pozdrawiam!

Edytowane przez hazerwwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj np. HWMonitor i włącz Heaven Benchmark, niech pochodzi kilka minut a jak go wyłączysz to hwmonitor pokaże temperaturę maksymalna.

W samym Heaven Benchmark z tego co pamiętam w górnym lewym rogu również wyświetlana jest temperatura gpu.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test procesora programem OCCT, nic się nie zawiesiło, nie zrestartowało, więc wygląda na to, że z prockiem wszystko OK. 

Dodatkowo wczoraj komputer się tak poprostuzrestartował. Najpierw dźwięk oglądanego filmiku na YT się wyłączył, myślałem, że to jakiś bug, chciałem odświeżyć stronę i wtedy komputer się zrestartował. W podglądzie zdarzeń, widnieję taki opis tego restartu: 

http://imgur.com/8zvcFAS

Mam gwarancję do czerwca, ale najgorsze jest to, że nie wiem co jest tutaj rozpierdzielone. 

Edytowane przez hazerwwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij te sterowniki i spróbuj: http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-14-12-whql-omega-download.html

To ostatnie dobre i sprawdzone sterowniki od AMD.

Ale najpierw odinstaluj pozostałości starych sterowników tym programem: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Nie wystrasz się jak po użyciu tego programu po ponownym uruchomieniu system będzie wyświetlać się w niskiej rozdzielczości. To normalne po usunięciu wszystkich pozostałości sterowników. Po zainstalowaniu sterowników na nowo wszystko wróci do normalnego stanu.

Może zmienili coś w silniku gry? Zawsze możesz spróbować kartę dodatkowo podkręcić... no ale to raczej nie jest rozwiązanie.

 

Błąd który Ci wyskoczył: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2028504

Mimo wszystko może to wskazywać na problem z ramem... Spróbuj jeszcze przywrócić domyślne ustawienia biosu, najlepiej odłącz komputer od zasilania i wyjmij baterię na płycie głównej na kilka minut.

 

Podaj tez odczyty (zdjęcie) SMART dysku twardego, np z programu CrystalDiskInfo

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...