Skocz do zawartości
nosweratu

Nadchodzi nowy Xiaomi Redmi note 3 – czy powtórzy sukces swojego poprzednika?

Rekomendowane odpowiedzi

201511251417297986.jpg

 

Od kilku dni pojawił się w przedsprzedaży nowy telefon Xiaomi - Redmi note 3.

3ka jak i jego poprzednik wersja 2ga pracuje na Helio X10 – ma jednak kilka ciekawych dodatków:

- 3gb ram – (dla wersji 32gb)

- metalowa obudowa (telefon jest cięższy od dwójki jedynie o 4 gramy)

- skaner lini papilarnych,

- mocniejszą baterię (4000mAh vs 3060mAh)

 

Na chwilę obecną brakuje jeszcze konkretnych testów – i źródła podają różne wersje w dodatkach do specyfikacji – np. Android 5.0 lub 5.1. Pozostaje także otwarty temat taktowania rdzenia dla wersji 3 (znalazłem 2.0 GHz – poprzednik na tym samym procesorze w wersji advance 2,2GHz) co do cen: Xiaomi Redmi note 2 32gb  w presale kupiłem poniżej 180USD -  - obecnie można ten telefon znaleźć za 160 USD , nowa wersja Xiaomi Redmi note 3  obecnie jest w przedsprzedaży za 218 USD, a przedsprzedaż trwa do 31 grudnia 2015.

 

Dodatkowo muszę zaznaczyć jeszcze jedną różnicę 2ka posiada slot na kartę microsd – 3ka takowego nie posiada.

 

Dla zastanawiających się co potrafi Helio X10 przygotowałem kilka testów na moim Xiaomi red mi note 2 – zakładam że nowsza konstrukcja powinna być co najmniej na takim samym poziomie.

0vmx6q.jpgKgCSy6.jpghTAht0.jpgYUgVlb.jpg

 

Podsumowanie: Jeśli zastanawiacie się co wybrać wersje 2 czy też 3 to moim zdaniem 3ka będzie miała na pewno przewagę - może nie do końca w zakresie wydajności - ale w zakresie użyteczności - brak slotu na kartę pamięci jest sporym minusem - jednak przy 32GB pamięci i rozwojowi chmur wydaje się być do przeżycia (tu sukcesu nie wróżę wersji 16gb - brak karty może być jej bardzo dużym minusem). Jeśli jednak ktoś posiada już 2ke to kolejna generacja nie jest jednak tak wielkim krokiem do przodu. 

Na chwilę obecna niestety nie mam kuponów na wersję 3 - jak tylko coś dostanę z everbuying.net podzielę się podbijając wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...