Skocz do zawartości
Lahl81

Instalacja Windows 10 na nowym dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem uzyskać pomoc w w/w temacie. Zamierzam wymienić dysk hdd w lapku na ssd. Przy kupnie lapka miałem na nim Windows 7, obecnie mam Windows 10. Czy mogę na nowym ssd na czysto zainstalować Windows 10 z kodem rejestracyjnym z tego Windows 7 (kod podany na obudowie lapka). Prosiłbym o szczegółową instrukcję.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zainstalować win10 używając kodu z win7. Musisz zainstalować win7 ze swoim kluczem i zrobić upgrade do 10.

Chyba że jest jeszcze jakaś możliwość o której nie wiem.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ostatnia aktualizacja (Threshold 2) nie umożliwia właśnie instalacji 10 z kluczem od 7/8/8.1? Wydaje mi się, że czytałem o tym w którymś artykule. Tylko nie wiem czy obrazy są znowu dostępne do pobrania, bo ostatnio je wycofali.

Edytowane przez CarrionCrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaktywuje się, bo nie będzie się zgadzał identyfikator sprzętowy. Telefon do Microsoftu powinien załatwić sprawę.


Poza tym licencja  po upgradzie do WIndows 10 po upływie 30 dni jest przeniesiona na stałe. Starego systemu z kluczem przy czystej instalacji już nie aktywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zmiana dysku na SSD nie spowodowała jakichkolwiek problemów z aktywacją. Do Lenovo G580 trafiła druga kostka RAM 4GB i SSD ADATA SP920. Instalacja przeprowadzona w trybie UEFI. System startuje w 10 sekund. Petarda.

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ostatnia aktualizacja (Threshold 2) nie umożliwia właśnie instalacji 10 z kluczem od 7/8/8.1? Wydaje mi się, że czytałem o tym w którymś artykule. Tylko nie wiem czy obrazy są znowu dostępne do pobrania, bo ostatnio je wycofali.

 

umożliwia bo sam tak instalowałem ostatni build 1511

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...