Skocz do zawartości
lukaszr89

Wybór klawiatury do 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w wyborze klawiatury, głównie gry, ważne zeby było podświetlenie.

 

Moje typy:

Gigabyte K7 Force

Roccat Isku

 

zwykle miałem klawiatury o niskim skoku, jednak nie wiem czy nie przejść spowrotem na wysoki skok.

 

Myszkę mam Roccat Kone +, stąd pomysł na klawiature Roccata, mechaniczna chyba poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte K8100 v2 mnie zaciekawił, miałeś może z nią jakiś osobisty kontakt?

 

Zaczynam coraz poważniej myśleć o mechanicznej:

 

QPAD MK50

Stellseries 6gv2

 

Qpad na redach, stellseries na blackach i nie ma podpórki pod nadgarstki (chyba można dokupić):/

Obie nie podświetlane, ale w sumie mam ją na biurku i pewnie podświetlenie byłoby i tak wyłączone. 

Edytowane przez lukaszr89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam u siebie K8100 v2. Klawisze wyższe i o większym skoku, niż np. w Lycosie, ale wciąż niższe niż standard. Co tu dużo mówić - jest wygodna, ma też długą podkładkę pod nadgarstki, przez co nie ma problemu, że krawędź będzie uwierała w spód dłoni, ponieważ całe się mieszczą. Fajnym dodatkiem też jest sylikonowa nakładka na klawisze - można jeść nad klawą i nie obawiać się o okruchy itp wpadające do środka, znacznie też ją wycisza, gdyby komuś w otoczeniu przeszkadzał hałas pisania.

 

Z minusów - brakuje mi wciętego Capsa, a podświetlenie jest domyślnie wyłączone, przez co trzeba przy każdym uruchomieniu kompa, lub restarcie, samemu je włączać.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu (przepraszam) czy można gdzieś kupić taką silikonową nakładkę Gigabyte'a? Może pasowałaby by również do Force K7.

 

Jeśli zaś chodzi o samą K7 to całkiem fajna, wygodna klawiatura z niskim skokiem klawiszy. Mam jednak wrażenie, że jest głośniejsza odrobinę od poprzednio posiadanego przeze mnie Logitecha x-slim (nie pamiętam modelu). podoba mi się w niej to, że mimo braku pełnej podkładki pod nadgarstki jest wygodna a nie zajmuje na biurku tyle miejsca co np. K8100. Nazywanie jednak K7 klawiaturą gamingową jest mojej ocenie lekko na wyrost chyba, że o charakterze gamingowym świadczyć ma jej podświetlenie i antighosting w obrębie klawiszy WSAD, left shift i space. Odnośnie podświetlenia to nie podobają mi się dwie kwestie. Po pierwsze mamy 3 kolory: niebieski, zielony i seledynowy (chyba), który nota bene jest miksem zielonego i niebieskiego. Moim zdaniem tutaj powinien się znaleźć kolor czerwony. Dodatkowo bez względu na jaki kolor podświetlenia się zdecydujemy diody informacyjne (caps lock, num lock, scroll lock) zawsze świecą na niebiesko. Fajna jest jednak regulacja natężenia podświetlenia i głośności. Brakuje huba USB.

 

Generalnie fajna, tania, wygodna klawiatura z niskim i w miarę cichym skokiem ale czy gamingowa?

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...