Skocz do zawartości
deamian_pl

Śmierć komputera domowego - przesiadka na lapka ~ 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pewnie takich tematow bylo sporo, ale zależy mi na możliwie "świeżych" opiniach ;-) 

 

Krótko mówiąc, mojemu rodzicielowi padł stary stacjonarny komputer. Nie mam już siły ani ochoty go ponownie stawiać, doszedłem więc do wniosku, że pora przesiąść się na laptopa. 

 

Dysponuję kwotą koło 2 tyś. Nie więcej niż 2.2 , 2.3

 

Lapek ma zastąpić domowego kompa, nie zależy mi na małym rozmiarze, więc 15, czy też 17 cali jest jak najbardziej ok. 

 

Komputer nie będzie wykorzystywany do grania, więc grafika nie jest największym priorytetem. Sam nie korzystam z żadnego laptopa, więc nie mam żadnych opinii co do marki. 

 

zakładam, że w tej cenie można już dostać  i5. Myślicie, że jest szansa na i7 ? 

Nie zależy mi też na jakości wykonania, więc nie upieram się na super jakość plastików ;-) 

 

Fajnie byłoby też, gdyby był tam już system. 

 

Chętnie wysłucham waszej opinii ;-) 

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy i7 w granicy ceny, ale bez systemu:

http://www.x-kom.pl/p/250401-notebook-laptop-156-lenovo-b50-80-i7-5500u-8gb-128-r5-m330.html

 

Z systemem:

http://www.x-kom.pl/p/256610-notebook-laptop-156-lenovo-g50-80-i5-5200-8gb-128-win10x-srebrny.html

dodatkowy dysk:

http://www.x-kom.pl/p/256614-notebook-laptop-156-lenovo-g50-80-i5-5200-8gb-1281000-win10x-srebrny.html

 

Wychodzi na to, że najkorzystniejsze parametry mają lenovo. Jednak nie miałem z nimi do czynienia, więc nie wiem jak żywotnością i trwałością.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten i7 jest taki potrzebny?

Optowałbym za czymś takim: i5, zwykła integra, SSD

http://www.x-kom.pl/p/256615-notebook-laptop-156-lenovo-g50-80-i5-5200-4gb-240-srebrny.html

 

czy i7 tak potrzebny ? Pewnie raczej nie ;-) tak jak mowilem, komputer do domowego uzytku, bez fajerwerkow. Pytanie mialo miec wydzwiek : "ale jesli da sie miec w tej cenie i7, to moze warto ?" 

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane wyżej i7, to wersja U - energooszczędna, 2 rdzeniowa, niewiele lepsza od i5tki, moim zdaniem nie warto dopłacać, chyba że do wersji HQ, która dysponuje 4 rdzeniami. Powinna wystarczyć nawet i3ka. Jeżeli ma to być laptop do przeglądania internetu i office'a, to mimo niskiego budżetu warto zainwestować w SSD, nawet kosztem lepszego procesora, czy pamięci.

 

P.S. między 15", a 17" nie ma wielkiej różnicy, a laptopy wyposażone w większe matryce są o jakieś 200zł droższe, więc musisz się zastanowić, czy jest to potrzebny wydatek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy lenovo z serii:
a/ G
b/ B

to najgorzej spasowane materiały wykorzystane do produkcji - czysta maksymalna wydajność, za niskie koszta budowy.

Jeśli nie ma zamiaru grać to:
HP ProBook z i5M + win
Masz tutaj procesor nie energooszczędny- z serii M o wysokiej wydajności. W dodatku wykonanie biznesowe - seriia ProBook dla biznesu. Bardzo solidne wykonanie w tym budżecie. System operacyjny w cenie. Myślę że lepszego tego typu laptopa nie znajdziesz - egzemplarze z pewnością ograniczone.

Z multimedialnych sprzętów:
Lenovo z51-70 z i5-5200u i Radeon R9 FHD mat
Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna, procesor i5 5-tej generacji na poziomie także, wystarczy Ci z pewnością. Grafika nowa radeona oprócz integry - jako dodatek, na dość fajnym poziomie jakby w coś mu przyszło zagrać. Aluminiowe wnętrze, podświetlana klawiatura. Świetne głośniki marki JBL.

 

W promocji jest fajny asus:

Asus R556LB z i5-5200u i GF940M + win
Dobre wykonanie i kultura pracy, matryca matowa HD. Podzespoły najwydajniejsze w tej cenie. Bardzo ciekawa opcja z systemem. W koszyku wpisujesz kod: OKAZJA i cena spada o 100zł. Ewentualnie taniej opcja bez systemu, taniej: LINK

Z wykonaniem jeszcze ciekawszym:
Acer V3-574g z i5ulv + GF940M
Tutaj dostajesz aluminiową pokrywę i wnętrze. Podświetlaną klawiaturę. Wydajność jak wyżej.

 

Jakby szukał czegoś z najlepszą matrycą na rynku do ponad 3,5 tysiąca, to polecam 17":
Lenovo z70-80 z i3-5005u i GF840M FHD IPS mat
Tutaj matryca FullHD matowa IPS - najlepsze na rynku matryce jakościowo. Procesor i3ulv ale 5-tej gen. Broadwell'a o dość wysokim taktowaniu, grafika dedykowana geforce'a oprócz integry. Aluminiowa obudowa w części, głośniki JBL.
Test matrycy:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z70-80.150584.0.html

 

W tej cenie odpuściłbym SSD na rzecz innych lepszych podzespołów/lepszego wykonania, bo SSD można dokupić i dorzucić zawsze. Procesora grafiki nie zmienisz - są wlutowane w płytę główną, to nie PC ;)

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy i7 tak potrzebny ? Pewnie raczej nie ;-) tak jak mowilem, komputer do domowego uzytku, bez fajerwerkow. Pytanie mialo miec wydzwiek : "ale jesli da sie miec w tej cenie i7, to moze warto ?"

 

;-)

Myślę, że dalsze poszukiwania powinieneś prowadzić pod hasłem: "jeśli da się mieć SSD w tej cenie, to warto".

 

W tym przeznaczeniu pożytek z lepszego procesora, ramu czy grafiki będzie żaden, a korzyści z SSD odczuwa każdy, nawet jak wykonuje kompletnie trywialne rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...