Skocz do zawartości
Piehursson

Tania, stara karta z pasywnym chłodzeniem za ok 100 zł - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ktoś z mojej rodziny poprosił mnie abym ogarnął jego biurowy komputer, który wykorzystuje do pracy w edytorach tekstu, programach magazynowo-fakturujących i przegłądania internetu.

Generalnie ma być szybciej i dużo ciszej. Oprócz głośnego starego zasilacza, obudowy, terkoczącego HDD i chłodzenia CPU pomyślałem, że można by też wymienić kartę graficzną, którą jest Palit GT9600. Niestety na płycie nie ma zintegrowanej grafiki, gdyby była to skupiłbym się na niej.

W związku z powyższym chciałbym kupić jakąś używaną kartę z pełnym pasywnym chłodzeniem w cenie ~100 zł. nie wiem tylko jakich modeli szukać. Chciałbym żeby to byłą grafika, która bezproblemowo radziła sobie z tego typu chłodzeniem.

Macie jakiś pomysł? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być szybciej? Bo do ww zastosowań to gf210.

 

Oprócz głośnego starego zasilacza, obudowy, terkoczącego HDD i chłodzenia CPU pomyślałem, że można by też wymienić kartę graficzną, którą jest Palit GT9600.

Nie wiem czy korzystniej nie byłoby kupić poleasingowego DELLa, IBMa z Windowsem 7 za 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby poleasingowy. Też miałem  podobną wymianę, kupiłem tego dell 390- rok gwar. , śmiga aż miło przy takich zastosowaniach, jest bezgłośny.

 

Co do karty za 100zł to może   Radeon HD6450 lub coś podobnego.  Jeśli będzie procesor ze zintegrowaną grafiką to to spokojnie do wymienionych zastosowań wystarczy.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł, dzięki. Z tego co wiem obudowa i tak musiałby być wymieniona bo w tym przypadku główną rolę odgrywa estetyka. No i co gdy okaże się, że i taki poleasingowiec okaże się głośny? :) Musze to przemyśleć i pogadać ze "zleceniodawcą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6450 pasywnie nie podziała każdy.

 

Za to HD5450 podziała, można po prostu odpiąć wentylatorek.

 

Edit: A, ok, dopiero teraz zajrzałem do linka, że to jest fabrycznie pasywna konstrukcja. Tyle że droga. Na OLX jest sporo pasywnych w okolicy 50 zł.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im taniej, tym lepiej :) Rozumiem, że takie pasywnie chłodzone karty nie miały jakichś problemów z przegrzewaniem się (aczkolwiek w tym przypadku wiadomo jakie będzie ich wykorzystanie), artefaktowaniem itp.?

Na tą chwilę jednak biorę także pod uwagę opcję zaproponowaną powyżej czyli zakup całej platformy. To jest kwestia do obgadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że żywotność pasywnej jest niższa.

 

Ja przez długi czas miałem HD 5450 Gigabyte, od której odpiąłem wentylatorek i żadnych kłopotów nie doświadczyłem, a temperatury karty typu 50 stopni, jak się jakichś flash wykonywał na stronie, jak nie to mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...