Skocz do zawartości
hospess

czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w październiku kupiłem nowy komputer. Przez pierwszy miesiąc wszystko dobrze działało, ale w listopadzie przy uruchomieniu komputera pojawia się czarny ekran. Najśmieszniejsze jest to, że jak go po tym zrestartuje, to wszystko działa już dobrze. 

 

Szerszy opis problemu:

Od kiedy mam ten problem to zawsze pierwsze uruchamianie komputera (po dłuższym spoczynku np. następnego dnia) kończy się czarnym ekranem. Wyświetla się prawidłowo bios, potem normalne logowanie do windows. Jak skończy się logować to przez ok. 2 sekundy mogę wszystko normalnie robić i mam czarny ekran. Czasami też przy pierwszy uruchomieni migocze mi ekran, od samego początku (bios i windows). Przy uruchamianiu słyszę też "piski" niskie częstotliwości. Ważną sprawą jest też to, że obecnie używam zintegrowanej karty graficznej. Mam windowsa 10 64 bitowego zaktualizowany, bios tak samo i sterowniki do tej karty też mam najnowsze. 

 

Mój komputer:

http://www.morele.net/inventory/info/r4B49q/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie jest kręcony. Ram sprawdzę jak będę miał więcej czasu, musiałbym wyjąć chłodzenie. Nigdy tego nie robiłem a komputer składany był przez morele. Nie wiem czy to ma znaczenie (jestem laikiem), ale gdy komputer jest wyłączony to na płycie głównej świeci się czerwona dioda z podpisem SB_PRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...