Skocz do zawartości
Nox3

Raz jeszcze o doczytywaniu obiektów w grach..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, tym razem już w innym dziale - niedawno opisywałem swój problem dotyczący szeroko pojętego doczytywania tekstur i dziwnego działania antyaliasingu.

Co się okazało - nie była to wina karty graficznej. Sprawdzałem na innych a także na zintegrowanej i problem występował nadal.

Sprawdziłem również działanie zestawu na innym zasilaczu - również bez zmian.

Jak wcześniej pisałem - wykluczone z kręgu podejrzanych zostały również SSD i HDD.

 

Co pozostaje? Płyta główna, procesor i ram - w zasadzie tyle. 

Na razie sprawdziłem działanie RAMu - wtykałem to jedną, to drugą kość w różne sloty i problem nadal występował, memtest również nie wykazał błędów więc chyba RAM można odrzucić..

Co więc dalej? Ja podejrzewam jakiś problem w działaniu mostków na płycie głównej - czy to może być to? 

No i jeszcze procesor, ale czy może on się uszkodzić tak, aby występowały problemy jedynie w grach? 

 

Macie jakieś inne sugestie? 

Edytowane przez Nox3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft przetrzepałem na wylot - instalowałem różne wersje sterowników do wszystkiego, aktualizowałem bios płyty głównej, oczywiście gruntowny format był również - kilkukrotnie.

Pisałem o tym w poprzednim temacie - no ale mój błąd - nie ma szans, ze to kwestia softu. No chyba, że masz jeszcze jakiś pomysł co mógłbym w tej kwestii sprawdzić.

Serio - chciałbym, aby to była wina softu, ale już nie mam pomysłów. Męczę się z tym już 3 tydzień, miałem czas na sprawdzenie wielu rzeczy, ale zwyczajnie kończą mi się pomysły.

Specyfikacja:

i5 4690k, MSI GTX 970 Gaming, 2x 4GB G.skill TridentX 2400 MHz CL10, Thermaltake Smart SE Modular 530 W, ASRock Z97M Pro4.

Edytowane przez Nox3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dopiero teraz zapoznałem się z Twoim poprzednim tematem. Swoją drogą chciałbym zobaczyć to zjawisko, jak się tekstura wlewa do leja. :-)

 

Jeżeli jest to uszkodzenie hardware'owe na 90% obstawiam VRAM karty graficznej. pozostałe 9% rezerwuję dla nośnika, na którym zainstalowana jest dana gra. 1% na coś innego, paranormal activity i te sprawy.

 

Nie widzę racjonalnej możliwości żeby tego typu spektakularne efekty miało wywoływać jakiekolwiek uszkodzenie płyty głównej (poza jednoczesnym uszkodzeniem wszystkich slotów, w których testowałeś tę kartę)..

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówię - to samo dzieje się na karcie zintegrowanej w procesorze. Chyba, że karta znajdująca się 2 metry od komputera mści się zza grobu :mellow:  Ale bądźmy poważni  :>

 

Nośniki - jak wspomniałem, gra zachowuje się tak samo na SSD i HDD. Próbowałem wpinać kable SATA w różne porty, ale nie pomagało. System również instalowałem na obu dyskach, tworzyłem partycje, cuda wianki - nic. Wina gry też odpada - chyba, że te kilka gier w których miewam podobne objawy nagle się zepsuły, ale raczej nie :/

 

Namiastkę tego widać w tych nagraniach, gdzie ktoś też pokazywał swoje problemy:

 

 

Tu występuje dokładnie to samo co u mnie, centymetr w przód - trawa jest, w tył - nie ma. I nie dzieje się to na odległość, ale często zaraz pod nogami.

Do tego dochodzą inne wspomniane objawy, zauważyłem także zmianę kierunku drogi  :zonk:  gdy podejdzie się do niej bliżej. Po cofnięciu się o krok wszystko wraca do poprzedniego stanu.

 

Wiem, dziwne, ale postaram się to nagrać tak, aby było w miarę dobrze widać.


Przesyłam filmy;

 

https://www.youtube.com/watch?v=EpPLGmWgkVQ

 

Na pierwszym chyba widać najlepiej jak dziwne rzeczy się wyprawiają z ogółem grafiki w grze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ujU_sFMLVeU

 

No i tu widać już to, co na porządku dziennym - doczytywanie wszystkiego i wszędzie..

Edytowane przez Nox3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu w Crysis tak było (juz nie pamiętam), bądź masz wczytywania obiektów (szczegółów) opcję w grze zmienioną na low.

Przecież to jest normalne zjawisko doczytywanie się szczegółów występujące w każdej grze. Spróbuj zagrać w coś innego, ja tutaj nic nienormalnego nie widzę.

 

W ostatnim filmiku ewidentnie widać artefakty czyli wina karty graficznej może ramu.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak chamskie zmienianie się kierunku drogi w produkcji takiej klasy? Pomijam, że tego nie było wcześniej..

To drugie to oczywiste, że coś nie halo.

 

Powtarzam - jeszcze niespełna miesiąc temu wszystko było w porządku, nie zmieniałem żadnych opcji dotyczących dystansu rysowania szczegółów itp.

To nie może być wina gier ani softu.

 

Mówię kolejny raz - karta graficzna nie ma wpływu, czy na zintegrowanej HD 4600, czy na dedykowanej GTX 970 dzieje się to samo.

Ram testowałem memtestem i czyniłem różne zamiany slotów itp, ale nic nie pomogło. Postaram się jeszcze załatwić jakiś inny ram DDR3 i sprawdzić.

A gdyby nie pomogło to jedyne co zostaje to procesor i płyta główna.. co wtedy?

Edytowane przez Nox3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka wada softu mogła się uchować po wyczyszczeniu obu dysków i postawieniu od nowa systemu?

 

Magiczne hasło - optymalizacja. Zrobię to dla Ciebie - ściągnę Crysis bo mam podobny sprzęt. Wieczorem może dobiję do tego momentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to konieczne - filmy z Crysisa nie są moje - nagrał je ktoś z podobnymi problemami.

Moje nagrania są z Far Cry 3, gdzie występują błędy, których wcześniej nie było - jestem wrażliwy na takie szczegóły i gdyby to występowało już jakieś pół roku jak mam tę grę i co jakiś czas pogrywam to z pewnością bym zauważył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tą drogą to ewidentnie wina gry. Masz oryginała? Jeśli tak to czy masz najnowszego patcha zainstalowanego?  A zasięg renderowania detali ustawiasz sobie w opcjach graficznych, a jak jest na maxa to można w niektórych grach podrasować w pliku konfiguracyjnym gry .ini. Do tego filmiki są tak niskiej jakości, że ledwo coś można zauważyć.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, wersja 1.05 (najnowsza). Zassałem też pirata aby sprawdzić czy to faktycznie nie gra się w jakiś sposób uwaliła - nie ma żadnej różnicy. Robiłem to trochę bez celu, ponieważ gra zaczęła szaleć dosłownie kilkanaście minut po rozgrywce, w której wszystko było w porządku.  Żadnych wtedy kombinacji nie poczyniłem. Przeglądałem plik gamerprofile.xml, tam żadnej wzmianki o zasięgu rysowania nie ma, w grze pole widzenia na maks. Zresztą nigdy nie modyfikowałem tego pliku i było w porządku.

Detale, rozdzielczość ani poziom AA nie ma absolutnie żadnego wpływu. Odpalałem również na DirectX 9 (domyślnie 11) - bez zmian.

 

Od jutra zabiorę się za poszukiwanie jakiegoś innego komputera, w miarę podobnego i po prostu sprawdzę każdy podzespół po kolei. Bo na soft nie mam pomysłu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...