Skocz do zawartości
Kubaa25

Monitor dla grafika (23"-24"/16:9/1920x1080-2560x1440/<1400PLN)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję monitora który miałby posłużyć mi głównie do pracy w Photoshop'ie i Cinem'ie 4D. Mniej więcej o takich parametrach:


Przekątna ekranu: 23" / 24"

Typ matrycy: IPS  (lub inna o podobnych kolorach i kątach)

Proporcje matrycy: 16:9

Rozdzielczość: 1920x1080 / 2560x1440

Cena: max.1400PLN

 

PS. W przyszłości zamierzam dokupić drugi monitor, więc przydałby się również standard VESA.

Edytowane przez Kubaa25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Poszukuję monitora który miałby posłużyć mi głównie do pracy w Photoshop'ie i Cinem'ie 4D. Mniej więcej o takich parametrach:

Przekątna ekranu: 23" / 24"

Typ matrycy: IPS  (lub inna o podobnych kolorach i kątach)

Proporcje matrycy: 16:9

Rozdzielczość: 1920x1080 / 2560x1440

Cena: max.1400PLN

 

PS. W przyszłości zamierzam dokupić drugi monitor, więc przydałby się również standard VESA.

 

 

 

Przy budżecie 1400 PLN to Ci w sumie zostaje FlexScan EV2450. Większa powtarzalność egzemplarzy i stabilność trzymania parametrów, niż w Dellu. Ale to i tak biurowa konstrukcja z lekkim zacięciem do pracy w sRGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 1400 PLN to Ci w sumie zostaje FlexScan EV2450. Większa powtarzalność egzemplarzy i stabilność trzymania parametrów, niż w Dellu. Ale to i tak biurowa konstrukcja z lekkim zacięciem do pracy w sRGB.

A pomijając budżet to co byś polecił, chodzi mi o monitor który będzie pokazywać kolory takie jakimi są w rzeczywistości a nie zniekształcone (z czym kilkukrotnie się już spotkałem) zależy mi na dużych kątach widzenia bo wtedy i kolory się nie zniekształcają. Monitora będę używać głównie do pracy w Cinema 4D, modelowanie scen itp, itd. Jak i również do edycji i obrabiania fotografii i do tworzenia innych prac graficznych (plakaty, wlepy, sygnatury ipt) oczywiście w Photoshopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomijając budżet to co byś polecił, chodzi mi o monitor który będzie pokazywać kolory takie jakimi są w rzeczywistości a nie zniekształcone (z czym kilkukrotnie się już spotkałem) zależy mi na dużych kątach widzenia bo wtedy i kolory się nie zniekształcają. Monitora będę używać głównie do pracy w Cinema 4D, modelowanie scen itp, itd. Jak i również do edycji i obrabiania fotografii i do tworzenia innych prac graficznych (plakaty, wlepy, sygnatury ipt) oczywiście w Photoshopie.

 

Podobnie jak AragornPL polecę Ci kontakt z Tomkiem Jurgielewiczem (czyli Tom01 na MVA.pl), czy Adamem Jędrysikiem (vitavision.pl). Im dałbym własny monitor w ręce. :D

 

Co do tego, co zastosować. Adam i Tomek z pewnością będą Ci w stanie jeszcze podrzucić odpowiednik od NECa, ja głównie znam EIZO (nie to, żeby Adam czy Tomek EIZO nie znali). Jeżeli ma to być narzędzie pracy, to pierwszym sprzętowo kalibrowalnym modelem jest ColorEdge CS230. Z tym, że tu ograniczony jesteś do przestrzeni sRGB. Czyli podczas szykowania materiałów do druku należy uważać co się dzieje szczególnie w obszarach zieleni i niebieskiego. ColorEdge CS240 jest już bardzo zacną - i szerokogamutową - propozycją. Za to ten nie ma czujnika dokonującego automatycznego sprawdzenia i regulacji parametrów. Na szczęście EIZO bardzo solidnie trzymają skonfigurowane parametry - to nie Dell, Iiyama, LG, Samsung czy inna marketowa konstrukcja, której się temperatura barwowa potrafi rozjechać o 300-500K w pół godziny.

 

Sam osobiście przymierzam się do wymiany swojego wysłużonego już dosyć mocno FlexScan S2432W (szerokokgamutowy, prawie 32 tysiące przepracowanych godzin, niestety bez kalibracji sprzętowej). I raczej jako kolejne minimum dla siebie (praca z materiałami szykowanymi do druku) przyjmuję CS240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...