Skocz do zawartości
maxymili

karta dźwiękowa i roccat Kave

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komp i5 ze słabą dźwiękówką, mam też głośniki 2.1 i słuchawki 3d Roccat Kave z mikrofonem. 
Na płycie są wolne złącza 1* PCI i 1* PCIe x1 (drugie zasłonięte grafiką). Jaką kartę dźwiękową, niedrogo, mogę kupić, aby dźwięk był przyzwoitej jakości także, aby można było podpiąć słuchawki i głośniki jednocześnie, bez przepinania kabli.

Jeszcze jedno, aktualnie używam Windows 10, karta może być używana, ale aby miała sterowniki do nowej windy.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do 100zł im mniej tym lepiej, jeżeli się nie da w tej cenie to będę kombinował z użyciem integry. Na razie na 2.1 działa, a słuchawki tylko dwa kanały, może by się dało ustawić tak, aby obecna karta ładowała wszystkie kanały w jeden * stereo jack?.
W tej chili jest tak, podłączyłem zielonego Jacka do lewego gniazda (czarny) i słyszę w słuchawkach tylko tylne kanały. Środkowy Jacek jest na głośniki i słychać w miarę dobrze ale penie też coś powycinane.
moja płyta:
http://prntscr.com/991xfu

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kave są już dosyć zniszczone i nie dostał bym za nie wystarczającej ceny. Poza tym na poprzedniej płycie miałem integrę 7.1 i było dobrze poza tym, że mic nie działał.
http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-sweex-7-1pci-z-cyfrowym-wy-sc015-137569/
A co na taką kartę powiecie, da się do niej przypiąć kave? I czy by poszła na W10? W opisie jednej z zakończonych aukcji podają, że niby pracuje pod W7.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&subCatID=208&prodID=15855&prodName=Sound%20Blaster%20X-Fi%20Xtreme%20Audio&subCatName=X-Fi%20Series&CatName=Sound+Blaster&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_15855,VARSET=CategoryID:1

Ok, mają 4 gniazda i tam wpinam 4 minijacki a jedno wyjście muszę rozdzielić aby dźwięk szedł również na głośniki, czy też da się wykorzystać równocześnie integrę? Rozdzielacze mam.

Czy szukać wysokiej?

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&CatName=sound+blaster&prodID=14066&prodName=X-Fi+XtremeMusic

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme Audio odpuść także, to jedyna X-Fi niewarta polecenia nawet za 50zł. Musiałeś akurat ją wybrać :P

 

Xtreme Music/Gamer/Titanium

 

Mając integrę możesz użytkować ją jednocześnie z dedykowaną kartą dźwiękową. Jednak aby działały jednocześnie musisz użyć innych programów do odtwarzania dla każdej z tych kart. Każdy program do odtwarzania ma opcję wyboru źródła dźwięku, jeśli masz więcej kart masz też więcej źródeł.

 

Ja często się posiłkowałem dwoma, trzema kartami, bo bywało, że rodzinka oglądała film, syn grał w gry, a ja słuchałem muzyki w jednym momencie :) Te czasy jednak minęły :P

Edytowane przez FeX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Gamer też jest słaba. Poniżej modelu Music w tej serii zejść nie wolno. Problem w tym, że są one dość ciężko dostępne (w tej chwili tylko jedna aukcja na alledrogo), ale to właśnie dlatego, że są rozchwytywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Gamer też jest słaba. Poniżej modelu Music w tej serii zejść nie wolno. Problem w tym, że są one dość ciężko dostępne (w tej chwili tylko jedna aukcja na alledrogo), ale to właśnie dlatego, że są rozchwytywane.

Tą już jak najbardziej tak. Unikać należy tylko tych dwóch wymienionych powyżej (gamer i audio), ponieważ to kastraty.

 

 

Powiedz mi, dlaczego Gamer jest gorszy od Xtreme Music?

Edytowane przez FeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Gamer też jest słaba. Poniżej modelu Music w tej serii zejść nie wolno. Problem w tym, że są one dość ciężko dostępne (w tej chwili tylko jedna aukcja na alledrogo), ale to właśnie dlatego, że są rozchwytywane.

 

Widzę, że muszę poprawić kolegę, bo sam nie chce mi udzielić odpowiedzi, dlaczego tak twierdzi.

 

X-Fi Extreme Gamer i X-Fi Extreme Music to jest praktycznie to samo. Gamer to nie jest żaden kastrat, posiada tego samego DACa, co Music, tą samą ilośc ramu - 2MB, bazuje na tych samych sterownikach. Główny chip jest taki sam czyli https://en.wikipedia.org/wiki/E-mu_20K.

Extreme Gamer zastąpił Xtreme Music, różnica jest tylko taka, że to karta "low profile".

 

Proszę nie wypowiadać się bez odpowiedniej wiedzy, bo głupota powtórzona kilkukrotnie w internetach staje się "mądrością".

 

Kastrat do X-Fi Extreme Audio, który z X-Fi to ma tylko nazwę.

Edytowane przez FeX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem X-Fi F1 i wszystko hula prawidłowo. Można przełączać na głośniki wpięte do integry i słuchawki 5.1 do nowej karty. Nawet mic działa, choć wcześniej nie umiałem tak podpiąć, aby chodziło. Niesamowite ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę poprawić kolegę, bo sam nie chce mi udzielić odpowiedzi, dlaczego tak twierdzi.

 

X-Fi Extreme Gamer i X-Fi Extreme Music to jest praktycznie to samo. Gamer to nie jest żaden kastrat, posiada tego samego DACa, co Music, tą samą ilośc ramu - 2MB, bazuje na tych samych sterownikach. Główny chip jest taki sam czyli https://en.wikipedia.org/wiki/E-mu_20K.

Extreme Gamer zastąpił Xtreme Music, różnica jest tylko taka, że to karta "low profile"

 

Do tego ma niestandardowe OPAMPy (brak możliwości wymiany na inne), brak wyjścia na panel frontowy, część użytkowników narzeka też na uboższy software, choć podejrzewam, że chodzi tu o dodatkowe oprogramowanie, a nie same sterowniki. Ogólnie to Gamer pojawił się później, gdy Music był już wycofywany i stanowi uciętą wersję tej drugiej. Wciąż jest to pełnoprawny układ X-Fi (w przeciwieństwie do Audio), jednak pozbawiony części funkcji. Z tych dwóch zdecydowanie szedłbym w Music, ponieważ w jej wypadku nie można się pomylić, a gamery bywają różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Xtreme Music są wymienne opampy? Oglądałem te karty i wszystko tam jest lutowane na stałe.

 

Gamer zastąpił Music, jest mniejszy, ale jakościowo jest to samo.

Edytowane przez FeX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a wy zamieniacie podzespoły na kartach? Ja przynajmniej nie mam zamiaru, nie w takich cenach.
Znajomy po niewczasie polecił mi dwie takie karty:
http://allegro.pl/mbox-2-digidesign-interface-audio-usb-i5851625968.html
http://supersound.pl/18035-audiotrak-maya-u5

Ale jak na moje potrzeby ten X-Fi wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Mboxem do czynienia nie miałem, ale audiotrak robi dobre karty. Ich modele pod PCI/PCIex są oparte o układy X-fi (podobnie robił Auzentech m.in. w modelu Prelude), ale z inną (czyt. lepszą) resztą podzespołów na PCB (nawet sterowniki mają tę samą bazę).

 

Co nie zmienia faktu, że bez naprawdę dobrego nagłośnienia/słuchawek różnicy się nie usłyszy w porównaniu do odpowiadających kart od Creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was nie starajcie się pomagać na siłę, bo fakt, że jakaś firma ogólnie produkuje dobre sprzęty nie oznacza, że każdy model taki jest. Twój znajomy najpewniej nie ma pojęcia, co polecił, tylko gdzieś coś zasłyszał i na tej podstawie coś proponuje.

 

Maya U5 to zwykła integra przeniesiona do obudowy i różnice między nią a Realtekami nawet tymi niższymi będą praktycznie żadne, niewarte dopłaty, strata kasy. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że ALC1150 zagra lepiej.

 

Ten Mbox 2 to przecież interfejs, którego głównym zadaniem jest rejestrowanie dźwięku, tutaj opcja dobra, ale dla gitarzysty, muzyka, który tworzy nagrania za pomocą instrumentów. Pomysł, żeby korzystać z tego, jak z karty dźwiękowej, to jak dojeżdżać samemu ciężarówką do pracy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...