Skocz do zawartości
FuckCaptcha

Podłączanie PC do starego telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telewizor Panasonic TX-36PG50F/P (jedyne 85kg). Chcę podłączyć go do komputera, żeby móc oglądać na nim filmy. Wejścia są widoczne na zdjęciu:

 

http://ultraimg.com/images/panasonic.jpg

 

Karta graficzna w komputerze (GTX 970) ma wyjścia HDMI i DVI.

 

Na Allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/aktywny-konwerter-hdmi-na-av-scart-euro-rca-i5138720788.html

 

Czy ma to w ogóle sens?

 

Komputer - kabel HDMI - konwerter - S-video - SCART w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedziałem, że istnieją karty z wyjściem S-Video.

 

Czy jakość obrazu puszonego przez S-Video będzie znośna?

Czy moc karty ma wpływ na odtwarzanie plików dobrej jakości (np. blurayowe ripy po 3GB+)? Pytam, bo nie wiem, czy mogę używać tej karty TYLKO jako wyjścia video a nigdy nie używałem karty tak słabej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już karty seri hd2xxx miały wsparcie dla współczesnych formatów wideo. Ta karta powinna sobie z tymi zadaniami radzić.

Co do jakości, na kineskopowym tv 21 cali była zadowalająca. Nie wiem jakie parametry na wejściu przyjmuje twój tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam Radeona HD3450 i kabel S-Video - SCART. Nie wiem jednak, co robić dalej.

 

Karta jest podłączona do drugiego gniazda PCIe, ale w Menedżerze Urządzeń jej nie widać i wiatrak się nie kręci.

 

Przypominam, że moją główną kartą jest 970-ka, a Radeona chcę używać tylko do oglądania filmów na starym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem do innego komputera (Windows 7 64-bit, sterowniki AMD dopasowane do modelu karty).

 

Wiatrak na karcie w ogóle się nie kręci. Drugie wyjście na karcie to DMS-59 i bez kolejnej przejściówki nie jestem w stanie sprawdzić, czy cokolwiek widać na zwykłym monitorze (zagapiłem się przy zakupie).

 

Wiatraki w kartach sprzed 8 lat kręciły się raczej przez cały czas, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki w kartach sprzed 8 lat kręciły się raczej przez cały czas, prawda?

Tak, tryby półpasywne to dość świeży wynalazek.

 

Takrty tego segmentu występowały jako pasywne z większym radiatorem lub aktywne z małym  śmigiełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagi ciąg dalszy...

 

Tak to wygląda, kiedy podłączam do PC naraz zwykły monitor i ten stary telewizor (wyjście S-Video na karcie  -> wejście S-Video w telewizorze). Słabo to widać, ale obraz na TV jest czarno-biały:

 

https://www.dropbox.com/s/wti1gk5lpupxdrg/S-Video%20-%20S-Video.mp4?dl=0

 

A tu to prawie to samo, tylko przy użyciu kabla S-Video -> SCART:

 

https://www.dropbox.com/s/ecu2ma2964mpjrg/S-Video%20-%20SCART.mp4?dl=0

 

W obu przypadkach TV przestaje wyświetlać cokolwiek, kiedy pojawia się ekran logowania Windows.

 

System widzi TV jako "generic non-PnP monitor", a próba zmiany czegokolwiek pod "multiple displays" kończy się wyłączeniem obrazu na OBU ekranach.

 

Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokombinować z programem TVTool, jeśli uda się go uruchomić na W7.

Poszukaj w ustawieniach wideo (na kompie) poszukać opcji pal/ntsc, może tam coś zmajstrujesz.

Możesz też zmniejszyć rozdzielczość pulpitu. Tv po załadowaniu może "gasnąć" na skutek zbyt dużej rozdzielczości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...