Skocz do zawartości
Hadar

[2500] Laptop biurowy dla kobiety

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Koleżanka poprosiła mnie o pomoc w doborze laptopa. Wyznaczony budżet to 2500-2800, ale w budżecie musi się zmieścić jakaś myszka i pakiet Office.

 

Swoje wymagania sprecyzowała następująco (cytuję):

- musi spełniać podstawowe normy estetyczne - najlepiej gdyby miał jakiś ciekawy kolor pomarańczowy różowy itd.

- będę go głównie używała do przeglądania internetu

- musi mieć wejście na płyty CD

- musi mieć pakiet office - tak aby wygodnie korzystało mi się z exela i worda podczas pisania pracy magisterskiej

- fajnie gdyby miał całkiem duży wyswietlacz, a mimo to nie był zbyt ciężki.... Będzie raczej cały czas stał na biurku, ale pewnie z kilka razy będę go gdzieś przewozić

- musi obsługiwać grę Heart Stone

(koniec cytatu)

 

Także myślałem o laptopie 17" (bardzo dajnie jakby był Full HD or beyond ;p), bez dedykowanej karty graficznej (tylko zintegrowana w procesorze), bez systemu Windows (jako studentka ma dostęp do Dreamsparka, więc zainstaluję jej system stamtąd). W jej deklaracjach laptop ma być używany głównie do pracy biurowej (Office + jakaś obróbka statystyczna) oraz pisania pracy magisterskiej (tutaj pewnie wleci LaTeX).

 

Co polecacie?

 

Jak przeglądałem co jest dostępne to mi wpadł w oko ten laptop: http://www.x-kom.pl/p/265707-notebook-laptop-173-lenovo-b70-80-i5-5200u-8gb-240-dvd-rw-srebrny.html- co myślicie? Niestety nie widziałem jeszcze żadnych laptopów na Skylake'u

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Niezbyt mi się podoba ze względu na brak Full HD i stary procesor

2) Ten jest fajny. Jest nawet wersja z 8GB RAM: http://www.x-kom.pl/p/267265-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i3-5020u-8gb-240-dvd-rw-gf840m.html

 

edit: jest mi ktoś w stanie powiedzieć czym się różnią te dwa laptopy (poza różnicą w cenie):
różnica w nazwie produktu mogłaby sugerować, że pierwszy nie ma czytnika optycznego, ale opis produktu mówi co innego.
Edytowane przez Hadar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co podajesz z 8 gb ram jest niedostepny.

 

Tutaj masz dostępna wersje

Lenovo Z70-80 i3-5020U/8GB/240/DVD-RW GF840M

http://www.x-kom.pl/p/267265-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i3-5020u-8gb-240-dvd-rw-gf840m.html?partnerid=100448925&sm12=MjA=&ts=1449313144&token=e3667f1a9af0b3869c5b4897906f78f9

 

Co do laptopów wyzej - niczym się nie różnia lepiej brać tańszy

Lenovo Z51-70 i3-5005U/8GB/240 R7 M360 FHD biały

Matryca FULL HD matowa,  wygodna podświetlana klawiatura, niskie tempratury, ładna stylistyka (design) dobre głośniki JBL, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70.

http://www.x-kom.pl/p/254028-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i3-5005u-8gb-240-r7-m360-fhd-bialy.html?partnerid=100448925&sm12=MjA=&ts=1449313144&token=e3667f1a9af0b3869c5b4897906f78f9

Dzięki. Zły link wkleiłem. Chodziło mi o ten co podałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za mały offtop, ale myślę że warto to napisać.

 

bez systemu Windows (jako studentka ma dostęp do Dreamsparka, więc zainstaluję jej system stamtąd).

 

W skrócie, w warunkach licencji dreamspark jest napisane, że na urządzeniu na którym chcemy zainstalować oprogramowanie z dreamspark'a, trzeba mieć już zainstalowany oryginalny system windows, tak więc nie można go stamtąd zainstalować na urządzeniu bez systemu, bo łamiemy postanowienia licencyjne - uczelnia powinna o tym informować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...