Skocz do zawartości
sandkappa

Zestaw Skylake - 3700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem jakiś czas temu o karty graficzne, gry nie są w tej chwili priorytetem zatem poczekam na premierę nowych układów Nvidia.

 

Mój 6-letni laptop chodzi jednak coraz wolniej w codziennych zastosowaniach więc postanowiłem złożyć do końca roku desktopa.

 

Przede wszystkim zastanawiam się czy i7 6700k rzeczywiście ma niedającą się uzasadnić ceną przewagę nad i5 6600k.

 

Zastosowanie:

Opera - 10-30 kart (czasami więcej), w tym YouTube

Spotify

Lightroom

Evernote

 

Zdarza się, że wszystkie te programy pracują naraz. W przyszłości gry DX12 - FullHD, max ustawienia, być może VR (gdy pojawi się Pascal), w tym przypadku uruchamiane samodzielnie.

 

Czy w tego typu sytuacjach wykorzystam znacząco i7 czy wciąż bardziej opłaca się zostać przy i5?

 

OC zamierzam, dopiero gdy będzie to potrzebne (nie dla sportu). Tu pojawia się pytanie na jakiej płycie głównej najlepiej kręci się Skylake? Ceny bliżej 600 niż 1000 zł ;) Jakie chłodzenie? (sensowne cenowo).

 

W internecie chyba na razie brak dedykowanych temu zagadnieniu testów płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prośba o ocenę zestawu opartego o Intel Skylake, na razie bez karty graficznej. Najbardziej niepewny jestem płyty głównej (stabilność, OC, czas bootowania) i pamięci RAM (CAS Latency vs MHz; OC; czy model pamięci ma rzeczywiście jakiś widoczny wpływ na wydajność?).

 

Przeznaczenie: Internet (dużo otwartych kart w przeglądarce), Adobe Lightroom, w przyszłości (gdy wyjdzie Nvidia Pascall) także wymagające gry (być może VR). Komputery kupuję na wiele lat więc aspekt długowieczności jest ważny (w przyszłości OC).

 

Zestaw:

Intel i5 6600k - 1200 zł

Noctua NH-U14S - 275 zł

Asus Z170 Pro Gaming - 635 zł

Corsair CX600 - 320 zł

Kingston HyperX Savage 8gb 2400MHz CL12 - 290 zł

Samsung Evo 850 250gb - 325 zł

Obudowa NZXT S340 - 310 zł

Windows 10 Home - 390 zł

 

Razem: 3750 zł

 

Dysk HDD mam zewnętrzny 2TB usb 3.0, napęd DVD ze starego komputera.

 

W przyszłości dołączy drugi Samsung SSD 250gb (RAID 0) i karta graficzna NV generacji Pascal (klasy odpowiednio 970 lub wyżej).

 

Proszę o wszelkie komentarze w szczególności dot. Mobo, RAM i pomysłu na RAID 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...