Skocz do zawartości
gumis357

Zestaw do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym złożyć sobie ekonomiczny zestaw w granicach 1000zł. Głównym przeznaczeniem nie są gry, ale z chęcią zagrałbym sobie w jakąś przygodówkę czy CS:GO, więc karta graficzna w zestawie się przyda.

 

Zastanawiam się oczywiście nad comiesięczną propozycją od PurePC czyli:

Intel Celeron G1840 BOX

Gigabyte GA-H81M-S2H

Sapphire R7 250X Vapor-X

4GB Crucial Ballistix 1600 MHz CL9

Seagate Barracuda 500 GB

 

ale równoczesnie rozważam zakup części używanych lub starszych które wciąż dają radę.

Fajnie by było gdyby zestaw posiadał potencjał rozbudowy w przyszłości gdy będę miał nadmiar gotówki (płyta główna, która zaaoferuje dalszy rozwój).

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Szczerze mówiąc zupełnie wyleciałem z tematu kilka lat temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci polecę przeczytanie mojego tematu http://forum.purepc.pl/topic/369691-mini-itx-do-1000-z%C5%82-bez-gpu-i-dysku/ za niewiele ponad tysiąc da się zmontować fajnego kompa do wszystkiego (jeśli ktoś za dużo nie wymaga). Trzeba tylko posiedzieć i pośledzić aukcje na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7010 to dobra opcja jak ktoś lubi używki .

 

Do tego HD78xx / GTX660 + wymiana PSU na coś mocniejszego - standardowo jest 240W z 17A@12V ( wersje SFF/USFF ) , wersje desktop i miditower mają odpowiednio PSU o mocy 250W i 275W , nadal mało dla I3 + HD78xx / GTX660 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaki kolega ma monitor. Jeżeli o niewielkiej rozdzielczości to ja bym polecał mimo wszystko gtx 750 ti - nie trzeba zmieniać zasilacza, zatem 150-200 zł zostaje w kieszeni. Ja swojego używanego gtx 660 sprzedałem za 510 zł, zatem wymianę na nowego gtx 750ti zrobiłem właściwie jeden do jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...