Skocz do zawartości
mlvtz

[3600zł] Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zwracam się z prośbą o ocenę zestawu komputerowego i byłabym wdzięczna za odpowiedź na kilka pytań. 

 

  • Zastosowanie komputera : gry, 
  • Maksymalna kwota : 3600 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz/dzisiaj/jutro
  • Których części potrzebuję : w zasadzie wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : OC raczej nie, w przyszłości możliwe, że będę chciała kupić dysk SSD, no i wymiana monitora, ale to również w przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung SyncMaster E1920, 19" 1360x768
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : W komputroniku mam zniżkę i sklep znajduje się w moim mieście stąd mój wybór smile.png (chcę odebrać osobiście)

 

Procesor Intel Core i5-4460 849 zł

Płyta główna MSI B85M-G43 lub Gigabyte GA-B85-HD3 [tutaj jestem otwarta na wszelkie propozycje, bo szczerze mówiąc nie bardzo się znam] 278,90 zł lub 328,30 zł

RAM Crucial DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport 174,90 zł

Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 970 4GB GAMING  1 585 zł

Obudowa Zalman Z3 PLUS czarna 199,90 zł

Zasilacz Corsair VS 550W CP-9020097-EU [tutaj również jestem otwarta na propozycje] 215 zł

HDD WD Blue 1TB 229 zł

NapęSamsung DVD+/-RW 58,90 zł

Pasta - nie mam pojęcia jaka powinna być, a już zwłaszcza pojemność AAB Cooling Thermal Grease - 0,5g albo AAB Cooling Thermal Grease 3 - 1g albo w ogóle jeszcze jakaś inna?

Cena: (już nie liczę tej pasty... xd)

z tańszą płytą główną : 3590,6 zł

z droższą płytą główną: 3640 zł

 

Różnica w cenie nie jest duża. W wyborze płyty kierowałam się między innymi ilością wejść audio, chociaż szczerze mówiąc nie wiem, czy będą mi one potrzebne, więc jeśli ktoś ma lepszą alternatywę, która nie będzie ich miała aż tyle to też chętnie wysłucham.

I jeszcze jedno pytanie. Mój monitor ma wtyczkę VGA, więc będę potrzebowała przejściówki. W domu mam jakąś, ale patrząc na wejście raczej pasować nie będzie (dzięki dr google rozszyfrowałam, że jest to DVI-A). Do tej karty pasuje DVI-D oraz DVI-I, a na stronie komputronika, chyba nie widzę takiej, jeśli ktoś mógłby zerknąć i w razie czego dać mi link, to byłabym wdzięczna. 

 

No i po prostu powiedzcie mi, czy to ma ręce i nogi, bo zwykle kupowałam gotowce, a niestety widzę jak niewiele sensu to ma w chwili obecnej. 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez mlvtz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty nie ma sensu kupować , zresztą wymienione pasty to tragedia .

 

Płytę bierz tańszą , różnic nie zauważysz .

 

Zasilacz zmien na XFX Core TS 550W za 255 zł - trochę mocniejszy jeżeli chodzi o moc realną ( na linii +12V ) a do tego ma lepszą elektronikę .

 

A co do podłączenia monitora do karty - karta ma złącze DVI-I oraz DVI-D , przejściówkę podpinasz do tego pierwszego - przesyła zarówno dane analogowe jak i cyfrowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przy takim budżecie byłbym za Skylake - i5-6400 + DDR4 na B150 - przesłałem na PW ofertę :)

Zasilacz proponuję zamienić na Thermaltake Smart SE 530W Modular a obudowę o ile wybór nie w znacznym stopniu uzależniony od gustu, na Gladius M35 - dużo bardziej praktyczna obudowa :) 

 

Zaproponowałem również lepszą w moim mniemaniu karę graficzną - MSI Gaming

 

Cena końcowa co prawda niebezpiecznie zbliżyła się do 3700 ale jestem zdania że absolutnie warto te kilkadziesiąt złotych dopłacić :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, od dawna byłem ciekaw który sklep internetowy zacznie zlecać swoim pracownikom śledzenie forum żeby wysyłać swoje propozycje zestawów.

To przy okazji: wasza nowa strona ssie pałkę.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...