Jump to content
Sign in to follow this  
Aslani

[2000] Laptop dla siostry

Recommended Posts

Cześć. Szukam laptopa dla siostry za +- 2000zł (max 2100). Raczej gier na nim odpalać nie będzie, co najwyżej jakieś simsy 3 ale głównie filmy i wszelaka praca w exelach itp. wiec integra starczy. Myślę że i5 to nie głupi pomysł i takiego procesora też szukam. Dysk SSD koniecznie ponieważ nie będą tam magazynowane pliki z racji że posiada zew. HDD - SSD 120GB będzie ok ale nie pogardzę 240GB :) Pamięć ram 8GB, ew 4GB z możliwością rozwinięcia ale to musiała by być cena odpowiednio niższa. Matryca matowa mile widziana ale błyszcząca również ujdzie. Bez systemu.

Edited by Aslani

Asus R556LJ z i5-5200u i SSD oraz GF920M
Laptop jest porządnie wykonany, ma dobrze spasowaną obudowę oraz świetną kulturę pracy - nie przegrzewa się. Procesor 5-tej generacji, szybki dysk SSD i grafika na poziomie.

Lenovo z51-70 z i3-5005u 8gb i radeon R7 FHD mat
Nowy odświeżony model lenovo z50-70. Dostajesz tutaj matrycę FullHD matową antyrefleksyjną, ładne wykonanie wnętrza, aluminiowe, głośniki marki JBL - jedne z najlepszych w laptopach, 8gb ramu dysk hybrydowy grafika radeon'a do simsów wystarczająca. Procesor i3ulv ale 5-tej nowszej gneeracji Broadwell o wyższym taktowaniu.

Edited by wmk

Tip na przyszłość: jeśli siostra mówi, że "fajnie jakby miał grafikę do Sims 3" oznacza to mniej więcej "dla 30 min w miesiącu nie opłaca się inwestować w dedykowaną grafikę kosztem innych podzespołów, szczególnie w takiej kwocie". Skąd to wiem? Mam 2 siostry i obie mi płaczą "co ja za shit im wybrałem, a sobie kupiłem porządny sprzęt".

Ogólnie to wszystkie w/w propozycje są straszne pod względem wykonania. Dell Inspiron 15R i wszystkie jego pochodne i Lenovo B czy też G - tragedia. Sam platik, nawet niektóre śrubki są wtopione w plastik, a nie przykręcone. Lenovo Z, już jest lepiej z wykonaniem, ale czas pracy na baterii powala na kolana. Mogliby w ogóle jej nie dawać. Do Asusa się nie wypowiem, bo tylko parę razy miałem go w łapach i fakt, wykonanie podobne do Lenovo Z, ale jak to tam w środku wygląda to nie mam pojęcia. Ostatnio byłem mile zdziwiony Acerem z serii VN7, fakt, jest to wyższa półka niż w/w ale akurat model który miałem w rękach był w słabszej specyfikacji. Z tego co można wyczytać na "pewnym portalu z recenzjami laptopów" ten E5 sporo dziedziczy po VN7, więc chyba ku niemu bym się skłaniał.

PS. w/w to tylko moja luźna rozprawka na podstawie moich doświadczeń. Nie każdy się z tym musi zgadzać, ale chyba każdy przyzna że jakość laptopów do 2,5k to tragedia przez duże T. Szczerze mówiąc, gdybym miał komukolwiek cokolwiek polecić w tej cenie to są świetne Dell E6530 / Lenovo T530, które zepsują się w przyszłym ćwierćwieczu ;)

• Upvote 2
  • Downvote 1

Myślę że dla dziewczyny Dell E6530 i inne biznesówki wyglądające bardziej jak cegła i stacja robocza niż ładny laptop typu powiedzmy slim, to porażka zamysłu estetyki.

Edited by wmk