Skocz do zawartości
Aslani

[2000] Laptop dla siostry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam laptopa dla siostry za +- 2000zł (max 2100). Raczej gier na nim odpalać nie będzie, co najwyżej jakieś simsy 3 ale głównie filmy i wszelaka praca w exelach itp. wiec integra starczy. Myślę że i5 to nie głupi pomysł i takiego procesora też szukam. Dysk SSD koniecznie ponieważ nie będą tam magazynowane pliki z racji że posiada zew. HDD - SSD 120GB będzie ok ale nie pogardzę 240GB :) Pamięć ram 8GB, ew 4GB z możliwością rozwinięcia ale to musiała by być cena odpowiednio niższa. Matryca matowa mile widziana ale błyszcząca również ujdzie. Bez systemu.

Edytowane przez Aslani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus R556LJ z i5-5200u i SSD oraz GF920M
Laptop jest porządnie wykonany, ma dobrze spasowaną obudowę oraz świetną kulturę pracy - nie przegrzewa się. Procesor 5-tej generacji, szybki dysk SSD i grafika na poziomie.

Lenovo z51-70 z i3-5005u 8gb i radeon R7 FHD mat
Nowy odświeżony model lenovo z50-70. Dostajesz tutaj matrycę FullHD matową antyrefleksyjną, ładne wykonanie wnętrza, aluminiowe, głośniki marki JBL - jedne z najlepszych w laptopach, 8gb ramu dysk hybrydowy grafika radeon'a do simsów wystarczająca. Procesor i3ulv ale 5-tej nowszej gneeracji Broadwell o wyższym taktowaniu.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ideapad 100 z i5 ulv + GF940m + SSD 240 gb

najbardziej skłaniam się ku temu

Ew. ten

http://www.x-kom.pl/p/244562-notebook-laptop-156-lenovo-g50-80-i5-5200u-8gb-240

Jak rozumiem główna różnica miedzy G50-80 a B50-80 jest taka że ten drugi ma matryce matową?

Edytowane przez Aslani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tip na przyszłość: jeśli siostra mówi, że "fajnie jakby miał grafikę do Sims 3" oznacza to mniej więcej "dla 30 min w miesiącu nie opłaca się inwestować w dedykowaną grafikę kosztem innych podzespołów, szczególnie w takiej kwocie". Skąd to wiem? Mam 2 siostry i obie mi płaczą "co ja za shit im wybrałem, a sobie kupiłem porządny sprzęt".

 

Ogólnie to wszystkie w/w propozycje są straszne pod względem wykonania. Dell Inspiron 15R i wszystkie jego pochodne i Lenovo B czy też G - tragedia. Sam platik, nawet niektóre śrubki są wtopione w plastik, a nie przykręcone. Lenovo Z, już jest lepiej z wykonaniem, ale czas pracy na baterii powala na kolana. Mogliby w ogóle jej nie dawać. Do Asusa się nie wypowiem, bo tylko parę razy miałem go w łapach i fakt, wykonanie podobne do Lenovo Z, ale jak to tam w środku wygląda to nie mam pojęcia. Ostatnio byłem mile zdziwiony Acerem z serii VN7, fakt, jest to wyższa półka niż w/w ale akurat model który miałem w rękach był w słabszej specyfikacji. Z tego co można wyczytać na "pewnym portalu z recenzjami laptopów" ten E5 sporo dziedziczy po VN7, więc chyba ku niemu bym się skłaniał.

 

PS. w/w to tylko moja luźna rozprawka na podstawie moich doświadczeń. Nie każdy się z tym musi zgadzać, ale chyba każdy przyzna że jakość laptopów do 2,5k to tragedia przez duże T. Szczerze mówiąc, gdybym miał komukolwiek cokolwiek polecić w tej cenie to są świetne Dell E6530 / Lenovo T530, które zepsują się w przyszłym ćwierćwieczu ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla dziewczyny Dell E6530 i inne biznesówki wyglądające bardziej jak cegła i stacja robocza niż ładny laptop typu powiedzmy slim, to porażka zamysłu estetyki.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...