Skocz do zawartości
deamian_pl

ZMIANA PLATFORMY, smierc mobo z Athlonem 64 x2 6000+

Rekomendowane odpowiedzi

Dorogie madre forum, i Wy, doswiadczeni forumowicze !  Zmuszony jestem ponownie korzystac z waszej wiedzy ;-) . 

 

Wszystko wskazuje na to, że padła mi płyta, więc chyba szykuje się zmiana platformy w domowym komputerze.

Co ważne, komputer NIE służy do grania. Prace biurowe,dzialania multimedialne, czasem, od swieta jakas drobna obróbka filmu z kamery cyfrowej. 

 

W tej chwili siedział tam:

 

Athlon x2 6000 + 

4gb ramu ddr2 800

gf 560ti zotac

+ dyski

 

W zwiazku z tym, ze padla plyta, warto przesiasc sie na jakas inna platforme. 

 

Szczerze mowiac jestem calkowicie otwarty na propozycje. I teraz zagadka. Nie wiem na jaka platforme sie przesiasc. Wiec z ogromna przejmnoscia skorzystalbym z waszej pomocy. 

Czesci (procesor, plyta) w zadnym wypadku NIE MUSZĄ być nowe (dotyczy to zwlaszcza procesora). 

 

Dysponuję kwotą ok. 1100 zł, ale nie ukrywam, że chętnie wydałbym mniej (im mniej, tym lepiej)

 

wspomnianą kasę chcę więc przeznaczyć na:

-Procek (nie wiem)

-Płyta (nie wiem)

-Pamięć 8gb ( 2x http://www.x-kom.pl/p/230085-pamiec-ddr3-goodram-4gb-1600mhz-play-red-cl9.html)

 

Jako dodatek, o ile zostana jakies srodki:

-ew. SSD 120gb (http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.html)

 

Obudowe, zasilacz, grafikę mam.

Mysle, ze procek nie bedzie krecony, wiec niezbyt mi zalezy na dodatkowym chlodzeniu. 

 

Drodzy forumowicze. Na co i jak sie przesiadac ? 

Nie jestem ani fanbojem AMD, ani Intela. Oba rozwiazania oceniam tylko pod wzgledem stosunku cena/wydajnosc.

 

Komputer bedzie pracowal pod kontrola Win-7

 

Z gory dzieki za pomoc. 

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek rozejrzyj się za procesorami intela i5-2320, 2400 na podstawkę 1155 - często na allegro można kupić komplet mobo+procesor za ~500 zł,

np:

http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-acer-i5836401512.html

 

jeśli będziesz kupował osobno i mobo i proca to zmieścisz się w 600 zł. Do tego ram Crucial Ballistix 1600MHz

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

i zostanie kasa na SSD i tu celowałbym w:

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata3-mz-75e250b-eu-701416/

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - I5 2300/2320/2400 lub I5 3450/3470 + płyta na H61 lub B75 , czasami nawet za 400-500 zł można dostać komplet płyta + procek , do tego jakieś chłodzenie - używane procki z reguły są gołe , czasami można trafić na procka z chłodzeniem .

 

Do tego Crucial Ballistix Sport 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 179 zł w x-komie , ocjonalnie Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 199 zł - tylko nie wiem jak się zachowa na płycie z H61 , na B75 powinny normalnie działać .

 

Do tego wymieniony SSD i reszta twojego sprzętu i masz sensowny sprzęt , skok wydajności w porównaniu do starego X2 6000+ będzie ogromny .

 

Nawet karta powinna trochę na tym zyskać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - I5 2300/2320/2400 lub I5 3450/3470 + płyta na H61 lub B75 , czasami nawet za 400-500 zł można dostać komplet płyta + procek , do tego jakieś chłodzenie - używane procki z reguły są gołe , czasami można trafić na procka z chłodzeniem .

 

Do tego Crucial Ballistix Sport 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 179 zł w x-komie , ocjonalnie Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 199 zł - tylko nie wiem jak się zachowa na płycie z H61 , na B75 powinny normalnie działać .

 

Do tego wymieniony SSD i reszta twojego sprzętu i masz sensowny sprzęt , skok wydajności w porównaniu do starego X2 6000+ będzie ogromny .

 

Nawet karta powinna trochę na tym zyskać .

a moze warto spojrzec w kierunku i5- 2500k ? :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze warto spojrzec w kierunku i5- 2500k ? :>

A ja powiem,że nie warto. O ile cena za cpu jest akceptowalna, za mobo do niego trzeba dać 300 zł lub więcej. Za tą kasę masz mobo bez gwarancji, do tego płyty na P67 jakby zaczynały coraz częściej padać.

Za cenę 2500k można dorwać 4440/4460, do niego za płytę też dasz 200-300 zł, będziesz miał jednak nowe mobo z 3 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...