Skocz do zawartości
mareczek87

Gotowy zestaw za +- 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ok poczytałem i tak patrzę. Płyta główna mi sama sobie wystarczy.

Ale widze, nie mam złącza M.2 na które się podłącza dysk SSD - to gorzej będzie działał?

http://www.x-kom.pl/p/260426-plyta-glowna-socket-1151-msi-b150-pc-mate-b150-2xpci-e-ddr4.html

pewnie lepiej byłoby tą wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiem tak - budżet mam napięty już do granic możliwości - i niby to 100 zł to przy całym wydatku to pryszcz. Ale nie chciałbym już powiększać :)

Bo myslałem że mój dysk SSD Samsung 850 będzie jakoś gorzej działał. Ale jak różnicy nie ma - a myślę, złączy mi wystarczą - narazie dysk i dvd to jeszcze 2 w zapasie. A drugiej karty graficznej nie będę miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dotarł. Boże przeskok z przegrzewającego się laptopa na nowego kompa to jak wygrana w lotto :)

Dorzuciłem sobie jednak jeszcze HDD, żeby mieć spokój. I musiałem go sam podłączyć. Działa wszystko - ale mam pytanko.

Nie byłem wstanie zasilania do dysku podłączyć kablem na którym był SSD i DVD podłączone. 

Podłączyłem więc kabel do zasilacza który mi zostawili do dysku i wszystko ok. Tylko pytanko - bo widzę, jest jeszcze jedno wejście na kabel w zasilaczu - a drugiego dodatkowego kabla  nie mam. 

3692c974a92155ecmed.jpg

 

Widzę jeden minus karty mATX. Karta sieciowa jest bardzo blisko graficznej, ale myślę, że chyba nic się nie stanie.

d7b03a8d1e3e0f5amed.jpg

I pytanko - na górze obudowy mam dwa dodatkowe wentylatory które nie kręcą się. Myślicie, że one ruszają dopiero jak jest taka potrzeba?

3519bbd536de36d9med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy górne wenylatory są wogóle podłączone .

 

Z tego co pisze na stronie Zalmana to wbudowany kontroler obrotów jest w stanie na raz kontrolować 2 wentylatory ( o ile dobrze to zinterpretowałem ) , choć równie dobrze może oznaczać że posiada on 2 kanały to kontroli wentylatorów i jednocześnie może kontrolować wentylatory podpięte do tych 2 kanałów - nie ma znaczenie czy to będą 2 , 4 ( jak w przypadku Z3 Plus) , 6 czy więcej wentylatorów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wentylatory powinny być podłączone przez końcówki 3pin do kontrolera który powinien być podłączony molexem do zasilacza. Pewnie nie połączyli właśnie molexa z kontrolera do zasilacza.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...