Skocz do zawartości
KING_PROO

Gwałtowne, cykliczne spadki fps po zamontowaniu nowego procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zmieniłem procesor amd atholn x2 64 4000+ na 6000+ i niby wszystko wydaje się spoko, komputer uruchamia sie szybciej i dziala plynniej niz wczesniej. Problem pojawia się jak wchodzę do gry( CS:GO) Na starym procesorze miałem 20-30 fps, a teraz 60-70fps ale jest pewien haczyk. Niby gra działa płynnie ale cyklicznie fps gwałtownie z 60-70 spadają na 9fps i sytuacja ta utrzymuje się przez około 9 sekund po czym w mniej niż pół sekundy znowu powraca do 60fps i utrzymuje się zawsze tak przez około 23 sekundy i potem znowu gwałtowny spadek i tak w kółko. Na starym procesorze nigdy nie miałem takich gwałtownych spadków. Dodam że posiadam chłodzenie boxowe od amd które było w zestawie z moim satrym procesorem , a zasilacz ma 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom program jako administrator.

Zasilacz tragedia ale mniejsza z nim. Objawy wskazują na przegrzewanie się procesora. Włącz ten program i pograj trochę, potem wrzuć screena.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak byc. Sprawdz jeszcze piny na sockecie plyty glownej. Jak jest możliwość sprawdz na innym zasilaczu. Jak mie pomoze inny markowy zasilacz to wsadz stary procesori testuj. Jak na nim nie bedzie spadkow. To wloz ponownie nowy. Zrob update Biosu płyt głównej jeśli jeszce tego nie zrobiłes. Potem juz tylko ew. Zwrot do sprzedawcy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak byc. Sprawdz jeszcze piny na sockecie plyty glownej. Jak jest możliwość sprawdz na innym zasilaczu. Jak mie pomoze inny markowy zasilacz to wsadz stary procesori testuj. Jak na nim nie bedzie spadkow. To wloz ponownie nowy. Zrob update Biosu płyt głównej jeśli jeszce tego nie zrobiłes. Potem juz tylko ew. Zwrot do sprzedawcy.

Jak się sprawdza te piny i gdzie to jest? Na starym procesorze nie ma spadków bo grałem jeszcze wczoraj na nim i było wszystko ok. Nie mam zbytnio możliwości żeby wsadzić markowy zasilacz bo nie posiadam lepszego w domu, a co do update Biosu to wczoraj próbowałem go zaktualizować, męczyłem się 3 godziny i nie udało mi się bo nie mam takich ustawień w BIOS jak są na prezentowanych filmach na yt , a te wszystkie sposoby napisane na stronie producenta mojej płyty nie są dla mnie zbytnio jasne i nie ogarniam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do biosu kliknąłem w "Load setup deafault" i zapisałem. Ale jeszcze chciałbym sprawdzić te piny na sockecie, już wiem gdzie to jest ale teraz mam pytanie czy to tak mogę sobie wyciągać i zakładać procesor ciągle? Wczoraj smarowałem go pastą, a nie mam już jej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test. Włączyłem inną grę, która jest na takim silniku jak CS:GO a mianowicie Garry's Mod przez 30 minut biegałem po mapie nic nie robiąc fps ciągle utrzymywały się między 80-100 lecz gdy zespawnowalem z 40 botów z hl2 fps spadły do 50 ale to nie jest dziwne bo tak zawsze się dzieje na starych kompach, a fakt że co jakieś 20-30 sekund znowu występowały te dziwne, cykliczne spadki i nagłe powroty do płynności aż do czas kiedy nie usnąłem botów. Wniosek: Mój procesor nie wyrabia przy większym obciążeniu ale jest to bardzo dziwne gdyż starszy i trochę gorszy model radził sobie dużo lepiej z obciążeniem. Teraz zadaje sobie pytanie czy to procesor jest zepsuty i muszę go odesłać czy zasilacz jest za słaby bo wcześniejszy procesor pobierał dwa razy mniej energii niż obecny. I co jeśli kupię nowy zasilacz , a procesor dalej nie będzie wyrabiał, to takie trochę wydawanie pieniędzy w błoto? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chociaż weź pożycz od kogoś multimetr i pomierz napięcia pod obciążeniem na tym swoim obecnym

Nie posiadam tego przyrządu w domu ale chodzę do technikum mechatronicznego więc pełno tych przyrządów mam w szkole ale wątpię że nauczyciel pożyczy mi sprzęt należący do szkoły

 

 

 

Najpierw ogarnij aktualizację biosu.

Warto sprawdzić też temp. sekcji zasilania cpu.

 

 

Z tym biosem będzie ciężko ale rano będę jeszcze raz próbował zaktualizować 

Jak sprawdzić tą temp. sekcji ? 

 

 

40-50zl to kiedys na allegro chodzily chiefteci 450W. Moze nie nowe, ale lepsze o wiele od chinskiej tandety.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Takie jak ten http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-450w-i5840350934.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na stronie producenta. I nawet nie przyznawaj się, że chodzisz do technikum mechatronicznego skoro masz taki prymitywny zasilacz.

 

Zmień to ścierwo i po problemie.

No niby jest napisane na stronie producenta ale w pierwszym kroku pisze żebym pobrał BIOS Updater a ja nie mogę nigdzie tego programy znaleźć . A wszystkie inne sposoby z yt nie działają bo nie posiadam zakładki tools w biosie. Zasilacz może i jest prymitywny ale nigdy nie potrzebowałem lepszego więc nie zmieniałem go od kilku lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...