Skocz do zawartości
SeBaLy

Zestaw do najnowszych wymagających gier do 6 tysięcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić mojego leciwego i3 2120 na nowy zestaw do najnowszych gier typu Wiedźmin 3 itp. do 6 tys. zł. Do późniejszego prostego podkręcania bez dokupowania dodatkowego chłodzenia. Zestaw ma zawierać standardowo płytę główną,procesor, kartę graficzną,zasilacz, ramy,okablowanie, dodatkowe chłodzenie procesora, nagrywarkę dvd, dysk min. 1TB oraz obudowę. Monitor jaki posiadam to lg lg flatron ips236v także rozdzielczość jaka by mnie w grach interesowała to fullhd. Myślałem nad i5 6600k+jakiś gtx 280, gtx 280 ti lub procesor typu i5 5675c+280ti bo na i7 6700k to chyba za niski pułap cenowy i zdaje mi się że lepiej do karty graficznej dopłacić . Co o tym sądzicie i co możecie polecić aby była to przyszłościowa konfiguracja???

Edytowane przez SeBaLy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj i doczekasz się następnej platformy :)

Zawsze jest drogo, było i będzie :) od wielu lat cenę dyktuje dolar, wszak srednia krajowa podniosła się sporo więc jest tak samo drogo jak 7 lat temu

 

 

 

Zastanawia mnie jedna sprawa dvd? na co to komu? od wielu lat osobiście nie używam tego zabytku, szkoda kasy na płyty które i tak rozlecą sie po kilku miesiącach a idealnie przechowywane na 100sztuk po kilku latach zadziała 10

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do późniejszego prostego podkręcania bez dokupowania dodatkowego chłodzenia. 

Kupując odblokowany CPU Skylake trzeba dokupić chłodzenie (brak fabrycznego) więc to cię i tak nie ominie (a przy tym budżecie szkoda się ładować w starą podstawkę). 

 

Poglądowy zestaw ode mnie: LINK jako alternatywa dla tego wyżej :)

Zrezygnowałem z "Ti" przy 980-tce, dzięki czemu można było dorzucić RAMu, wybrać porządną obudowę i zasilacz oraz SSD. Po odpowiednich rabatach myślę ze cena by się zbliżyła to dych 6000 trochę bardziej. 

 

Jeżeli jednak będziesz chciał obstawać przy GTX980Ti to albo będzie trzeba do tych 7 tysięcy budżet zwiększyć albo całą resztę bardzo po kosztach wybrać (odradzam). 

Edytowane przez Wojciech Spychała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle opłacalny jest ten i5 6600k czy lepiej dozbierać do i7 6700k jeżeli już dopłacam do nowego procesora Skylake. Bo tak się zastanawiam w co iść i czy nie lepiej zaoszczędzić na płycie ramach itp o złożyć coś na Broadwellu typu i5 5675c lub i5 4690k a ta różnice dołożyć do lepszej karty graficznej coś zestaw podobny jak kolega Piehursson zaproponował. Co o tym sądzicie który by się sprawdził najlepiej w wymagających grach na teraz i na przyszłość w wychodzących wymagających tytułach typu Tom clancys The Division itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 6700K raczej odpada. Co do platformy, obecne ceny ogólnie zniechęcają do zakupów, ale przy nowym sprzęcie wg mnie celem powinien być Skylake. Jeżeli dopuszczasz używki to naturalnie Haswell.

 

Nikt za Ciebie jednak raczej roboty nie będzie odwalał, złóż sobie zestaw na Skylake i na Haswellu i daj do porównania, to się ludzie wypowiedzą co wg nich lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sprzedawca z Komputronika.

GTX980 jest w tej chwili chyba najmniej opłacalną kartą na rynku - stosunek ceny do wydajności oraz mizerna przewaga nad GTX970 powoduje, że albo kupuje się GTX970 albo dokłada do GTX980Ti

 

A w czym ten skylake będzie lepszy od I5-4690K na poprzedniej podstawce? Szybszy? - marginalnie.

DDR4 będą szybsze niż DDR3? - nie będą. W budżecie 6000 zł przy obecnym kursie dolara i cenach jakie życzycie sobie w sklepach za Skylake jedyne sensowne rozwiązanie to właśnie podstawka 1150.

 

@SeBaLy

moim zdaniem lepiej brać 4690K + lepszą grafikę jeśli chcesz zestaw na dłuższy czas, jeśli np. chcesz kupić coś na przetrwanie do premiery Pascalla to warto rozważyć Broadwell + GTX 970 z myślą o późniejszej wymianie grafiki. Chociaż z drugiej strony czy broadwell jest na tyle lepszy od 4690k żeby brać go pod uwagę... moim zdaniem nie bardzo.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piehursson
Zgadzam się co do GTX980, jednak nie ma przecież zakazu jego kupowania - a czy się opłaca dopłacać blisko tysiąc złotych do 10-20% wydajności (w zależności od gry) to indywidualna sprawa. 

 

Także najpoprawniej było by napisać że w budżecie do 6000 polecam zestaw za 5000 :P

 

Dopłata do 6600K jest nieduża - około 150-250zł w zależności od pamięci jakie sobie wybierzemy. Za te oszczędność nie wyczarujesz nagle zamiany GTX980 na GTX980Ti.

Edytowane przez Wojciech Spychała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pięknie tylko nie rozumiem skąd ten dziki pęd u wielu do nowej podstawki? Dzięki nowej podstawce nie uzyskamy +50 FPS w grach jeśli zestawimy sobie procesory z tej samej półki. Jaki jest sens na siłę kupowania nowej podstawki skoro mamy określony budżet a w tym budżecie możemy mieć lepszą grafikę ze starszym równie wydajnym procesorem?

Na procesorze 4690K kupujący może spokojnie pracować i grać jeszcze kolejne długie lata. Co wcześniej i częściej wymieniamy w naszych komputerach? Procesory czy grafikę? Oczywiście to drugie ze względu na to, że jeśli mamy odpowiednio wydajny procesor to jest on w stanie spełniać nasze oczekiwania jeszcze przez długi czas.

Poprzedni mój komputer był oparty na starej podstawce 1156 i podkręconym procesorze i5-750. Przez pięć lat spokojnie dawał radę (i jeszcze spokojnie daje) a jedyne co go blokowało to była właśnie grafika.

 

Co do zmiany 980 na 980Ti - jak widać można (moja propozycja) za ~6000 złożyć komputer z wydajnym procesorem i 980Ti

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności już w tej chwili występuję (wcale adekwatna do różnicy w cenie bo średnio ok 12-13%) a z czasem prawdopodobnie (patrząc po poprzednich takich przeskokach podstawki u Intela) będzie się powiększać. Zobacz że na początku Haswell też za bardzo od IvyBridge nie odstawał - na starcie około 5% zegar w zegar a obecnie już bliżej 10% i5-3570K traci do i5-4670K... Do tego dochodzi różnica w wyposażeniu płyty głównej... Gdyby te 150zł oszczędności coś realnie zmieniło w tym budżecie to faktycznie - Hasswell nadal jest świetnym procesorem.

Edytowane przez Wojciech Spychała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą ta dyskusja jest już trochę na poziomie akademickim :)

Ty się nie zgodzisz ze mną, ja się nie zgodzę z Tobą i tak możemy się przepychać, jeszcze przez 10 stron :)

Niech kupujący odpowie sobie na pytanie na czym mu zależy i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi po prostu na granie jak najdłużej w wymagające gry na ultra w fullhd. Więc patrzcie pod tym kątem. Czy lepiej jest dopłacić do procesora i nowej podstawki czy iść w gorszą kartę czy iść w  i5 4690k i dopłacić do lepszej karty typu gtx 280 ti. Czy poczekać aż wyjdą nowe wydajniejsze Maxwelle z wysokiej półki.

Edytowane przez SeBaLy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o granie i bez patrzenia na przyszłą wartość sprzętu (Haswelle będą znacznie szybciej traciły na wartości niż Skylake) to 4690K i lepsza karta graficzna będzie naturalnie lepszym wyborem niż Skylake i gorsza karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że to nie jest wybór "albo Skylake albo 980Ti" tylko kwestia zamiany na budżetówki CAŁEJ reszty komponentów aby zmieścić tego GTX980Ti w budżecie!

 

W najlepszym wypadku to bierzemy niepodkręcalnego i5-6400, 8GB słabego RAMu (np.2400CL15), obudowę za 150zł, zasilacz niemodularny z niższą efektywnością i słabsze/mniejsze SSD. To nam da właśnie około brakujących 800 złotych potrzebnego na GTX980Ti... Dla mnie trochę kiepska zamiana zakładająca za rok dołożenie tych 8GB ramu, wymianę cpu na odblokowanego następcę Skylake... ale niech autor sam zdecyduje. Zyskuje około 20-25% wydajności graficzne. 

 

Alternatywnie wtedy i5-4670K zamiast tego i5-6400 też powinien się zmieścić więc chociaż będzie można podkręcić procka. 

Edytowane przez Wojciech Spychała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa bo za dużo konfiguracji i człowiek głupieje już od tego wyboru:P a w sprawie tej karty to pisałem na inym forum w innej sprawie i chciałem szybko odpisać i mi się pomyliło także z góry przepraszam.

Edytowane przez SeBaLy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z innej strony, mocny i7 3770K + płyta MSI Z77A-G45 Gaming za 1280 z przesyłka.

 

http://allegro.pl/procesor-intel-i7-3770k-box-wroclaw-i5844992959.html

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g45-gaming-wroclaw-i5845019646.html

 

to licytacja własnie patrze

Edytowane przez obijak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie starocie jeżeli masz budżet na nowy sprzęt.

 

Wprawdzie wydajnościowo nie byłoby dużo słabiej, ale gwarancja, wyposażenie płyty głównej już znacznie gorzej. Gdybyś miał budżet typu 3000 można by się zastanawiać nad takimi wyleżałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli chodzi o cenę procków to na morele i5 4690k kosztuje 1100zł. Na allegro 959zł.
http://allegro.pl/intel-i5-4690k-nowe-fv-vat-i5857086971.html

Gwarancja po OC i tak przepada, więc można pójść w używkę (poza tym jak często się zdarza reklamować procesor?).
http://allegro.pl/procesor-intel-i5-4690k-na-gwarancji-dobre-oc-i5847416829.html
http://allegro.pl/intel-i5-4690k-s-1150-odblokowany-prawie-nowy-oc-i5856098479.html
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie licytacja nie głupia myśl można dorwać wiele taniej :). Obecnie jest coraz mniej czasu na oddawanie się relaksowi przy komputerze (żona,dziecko,praca;P) Także przemyślę jeszcze sprawę na spokojnie:) Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...