Skocz do zawartości
mareczek87

Dell XPS M1530 - jak piecyk..

Rekomendowane odpowiedzi

Za wiele nie zrobisz. Wymień pastę, ewentualnie termopady. Rozbierz wentylator i go starannie wyczyść z kurzu. Czasami tam potrafi być nieźle zbity kurz zbierający się latami i to skutecznie redukuje skuteczność chłodzenia.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem XPSa bez thermopada na GPU. No poza tymi "naprawianymi" przez speców. Tak jak na powyższym obrazku. Zacząłbym od pogrzebania po sieci czy tam powinien być thermopad czy nie. Bo jeśli tak to twoja grafika lub mostek nie oddają ciepła do radiatora (pomimo tego kilograma pasty).

 

-- edit --

 

A zresztą masz: z ifixit

 

 

Widać jak byk że czegoś u Ciebie brakuje, co? ;) Więc od tego zacznij. 2-3mm (nie jestem pewien co będzie ok. Może 1mm, pytanie co było oryginalnie...) thermopad z allegro i odwzorować stan ze zdjęcia.

post-120684-0-62627100-1449933957_thumb.jpg

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy i jak go czyściłeś .

 

Bo jak go czyściłeś 6 m-cy temu albo nawet dalej to znowu może mieć tonę kurzu .

 

Tak samo jak nie został dokładnie wyczyszczony tzn . rozebrany na czynniki pierwsze i dokładnie wyczyszczony z kurzu ( sprężone powietrze + pędzel / pędzelek ) .

 

Do tego wentylator pracujący bardzo długo traci stopniowo swoją charakterystykę m.in. przez coraz bardziej wyrobione łożsyko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w miejscach czerwonych mam dać pastę a w zielonych termopady?

Nie.Termopad ma być tam, gdzie go widać na zdjęciu w poscie #3, tj prawy dolny róg. Pozostałe chipy dostają pastę. Na jedno połączenie chip radiator stosuje się albo pastę albo termopad. Nie jedno i drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...