Skocz do zawartości
Matrix3756

Windows 10 dysk SSD na system a HDD na pliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainstalowałem Win 10 na "czysto" na dysku SSD który miał być tylko pod system a HDD na pliki lecz system zdecydował że SSD to dysk lokalny i teraz wszystkie aplikacje instalowane są na SSD :/ W jaki sposób zmienić ten proces by wszystko instalowało się na HDD i nadać mu oznaczenie "Dysk Lokalny" ? Z góry dziękuję :) 

Edytowane przez Matrix3756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji programów zmień dysk ?

No takich odpowiedzi oczekiwałem :D Jakbym tak chciał to bym nie pisał na forum chyba prawda ? Chodziło mi o to w jaki sposób można zmienić na "stałe" lokalizacje instalacjii :) Kojarzę że coś w rejestrze się zmieniało ale jak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej mańki... jaki jest sens instalowania aplikacji na hdd? Właśnie o to chodzi, żeby aplikacje instalować na ssd tak aby zachować jak najwyższą responsywność całego systemu. Co z tego, że windows będzie leciał z szybkiego ssd jak uruchamiane programy będą wczytywane z powolnego hdd?

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej mańki... jaki jest sens instalowania aplikacji na hdd? Właśnie o to chodzi, żeby aplikacje instalować na ssd tak aby zachować jak najwyższą responsywność całego systemu. Co z tego, że windows będzie leciał z szybkiego ssd jak uruchamiane programy będą wczytywane z powolnego hdd?

Nie zrozumiałeś mnie kolego mówiąc "aplikacje" mam na myśli gry i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie jest ssd, nie wiem po co sobie chcesz utrudniać życie.

 

Jeśli jednak lubisz robić sobie pod górkę - zmienne środowiskowe, programfiles

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmienna_%C5%9Brodowiskowa

Nie pomyślałeś że wszystkich gier nie wpakuje na SSD a tym bardziej żę go zapcham zupełnie niepotrzebnie ? od tego jest HDD by mieścił takie duże pliki 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aż tyle tych dużych gier instalujesz, że z tego powodu chcesz zmieniać wartość tej zmiennej środowiskowej?

 

Bo jakiś domyślny folder instalacji musi być. Tak że jak ją zmienisz, z kolei chcąc zainstalować coś na SSD będziesz musiał korygować ścieżkę domyślną ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś że wszystkich gier nie wpakuje na SSD a tym bardziej żę go zapcham zupełnie niepotrzebnie ? od tego jest HDD by mieścił takie duże pliki 

 

Po co instalujesz gry w Program Files?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aż tyle tych dużych gier instalujesz, że z tego powodu chcesz zmieniać wartość tej zmiennej środowiskowej?

 

Bo jakiś domyślny folder instalacji musi być. Tak że jak ją zmienisz, z kolei chcąc zainstalować coś na SSD będziesz musiał korygować ścieżkę domyślną ręcznie.

Jakbym nie wiedział :D 

Po co instalujesz gry w Program Files?

Gry instaluję w Pliki programów (x86)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrob sobie na HDD folder dla gier i tam je instaluj, a programy normalnie instaluj na SSD i nie baw sie w zadne zmienne srodowiskowe, kombinujesz pod gore.  :>

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSD oprócz systemu powinny być tylko najpotrzebniejsze programy jak Firefox, Winamp czy Office itp. Każdy system Microsoftu domyślnie instaluje oprogramowanie do Program Files, jak ktoś nie chce to musi wybrać opcje niestandardowe podczas instalacji programu/gry np: D:\Gry, Ty chcesz od razu zmienić domyśle ustawienie tylko po kiego ? żal ci kilku sekund podczas instalacji gry ?

 

 

Jakbym nie wiedział :D


Gry instaluję w Pliki programów (x86)

 

A co za różnica ? x86 oznacza tylko ze masz 64bitowy system


Z innej mańki... jaki jest sens instalowania aplikacji na hdd? Właśnie o to chodzi, żeby aplikacje instalować na ssd tak aby zachować jak najwyższą responsywność całego systemu. Co z tego, że windows będzie leciał z szybkiego ssd jak uruchamiane programy będą wczytywane z powolnego hdd?

 

Zauważ że większość gier nie widzi różnicy po między SSD a HDD 7200 , więc pchanie wszystkiego na SSD to szczyt głupoty. Ja na ssd trzymam tylko system, kilka programów i kilka gier jak Diablo 3 i zmodowany Skyrim, Fallout 4 a do reszty gier RAID 0 z 7 dysków + osobne hdd green jako magazyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSD oprócz systemu powinny być tylko najpotrzebniejsze programy jak Firefox, Winamp czy Office itp. Każdy system Microsoftu domyślnie instaluje oprogramowanie do Program Files, jak ktoś nie chce to musi wybrać opcje niestandardowe podczas instalacji programu/gry np: D:\Gry, Ty chcesz od razu zmienić domyśle ustawienie tylko po kiego ? żal ci kilku sekund podczas instalacji gry ?

 

 

 

A co za różnica ? x86 oznacza tylko ze masz 64bitowy system

 

Zauważ że większość gier nie widzi różnicy po między SSD a HDD 7200 , więc pchanie wszystkiego na SSD to szczyt głupoty. Ja na ssd trzymam tylko system, kilka programów i kilka gier jak Diablo 3 i zmodowany Skyrim, Fallout 4 a do reszty gier RAID 0 z 7 dysków + osobne hdd green jako magazyny.

Właśnie o to mi chodzi by najawżniejsze programy i system były na ssd a gry na HDD lecz częściej się instaluje gry przynajmniej w moim przypadku więc chciałem poprostu zmiennić domyślną instalację na HDD a jakbym coś instalował na SSD to sobie zmienie przecież :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że naprawdę fajne forum gdy zamiast pomóc to wolisz się wymądrzać 

Forum, jak każde inne. Najwięcej to jest roszczeniowych pasożytów. Odpowiedź i pomoc uzyskałeś w poście 

 

zmienne środowiskowe, programfiles

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmienna_%C5%9Brodowiskowa

Zamiast podziękować, skorzystać z pomocy i dodać sobie odpowiednie zmienne, zacząłeś

 

się wymądrzać 

słowami

Nie pomyślałeś że

 

 

Używaj przecinków w tym swoim bełkocie, będzie naprawdę łatwiej czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważ że większość gier nie widzi różnicy po między SSD a HDD 7200 , więc pchanie wszystkiego na SSD to szczyt głupoty.....

 

Czy szczyt głupoty to trochę za mocne słowo.  Wiele gier na SSD nie tyle co działa szybciej, ale lepiej. Po prostu odcchodza przycniki przy doczytywaniu i załadowaniu mapy.  Niektóre gry szybciej się ładują. Idzie to odczuć. Zwłaszcza po jakimś czasie jak mamy mocno zapełniony dysk HDD.

 

 

Co do autora tematu. Podstawy trzeba znać, a nie wyjeżdzać innym że się wymądrzają. Od wieeelu lat instaluje gry w rożnych katalogach i na różnych partycjach. Obecnie na jednej 500GB.  Teraz wszystkie aplikacje na SSD i te pare gier.  W zasadzie nawet planuje całkowicie odejść od HDD. Ostatnio wywaliłem jeden z obudowy bo się zrobił głośny. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej faktycznie zapominam o przecinkach i jak najbardziej dziękuję za pomoc, ale to wy naskoczyliście na mnie z pytaniami "po co?" ajedna osoba zamiast pomóc zaczyna się wymądrzać. Nie nie jestem roszczeniowym pasożytem gdyż jakoś w poprzednim temacie związanym z kartą i monitorem podziękowałem za pomoc i jakoś nikt się tam nie wymądrzał, czyli jednak się da pomóc bez zbędnych kłótni na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pytać "po co" bo tak porządnie sprecyzowałeś swoje myśli, że każdemu kopara opadała z podziwu czytając. Więc nie dziw się, że ktoś chciał dotrzeć do sedna problemu z góry zakładając że po prostu możesz mieć błędne mniemanie o tym co potrzebujesz zrobić aby osiągnąć to co chcesz ;) 

 

p.s. i przetłumacz sobie w "tłumaczu google" słówka "program files" na polski ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...