Skocz do zawartości
DreamerDream

Słuchawki z telefonu z przyciskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest jakaś możliwość, np. przejściówka bądź oprogramowanie które by pozwalało używać słuchawek z telefonu na pc/laptopie?

Chodzi o to, że mam słuchawki z telefonu z przyciskiem na którym znajduje się tez mikrofon. Wyglądają one tak.hf_stereo_mh410_sony_czarny.jpg

Czemu po prostu ich nie podłączyć? Ponieważ po podłączeniu mam "przytłumiony" dźwięk, jakbym słyszał go z pokoju obok. Jednak gdy nacisnę guzik to dźwięk będzie normalny dopóki go nie puszcze. 
Szukałem jakiś informacji na google ale tam nic sensownego nie pisze czy jest taka możliwość. A żeby było ciekawiej jeśli nie docisnę do końca słuchawek to mam trochę gorsza jakość dźwięku niż jakbym słuchał z naciśniętym przyciskiem ale bez "przytłumionego" dźwięku.

 

Nie chce kupować nowych słuchawek, bo w tych jest (dla mnie) dobra jakość dźwięku na dodatek zawsze je mam przy sobie.  Dodatkowo, gdy biorę laptop ze sobą w jakieś inne miejsce to lepiej mi jest wziąć takie słuchawki niż jakieś inne duże zakładane na uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są te słuchawki. Masz w nich wtyk 4-pinowy, podczas gdy w laptopie gniazdo ma tylko 3 styki. Oznacza to, że 2 styki na wtyczce (mikrofon/sterowanie oraz powrót) będą się łączyć wspólnie z 1 stykiem w gnieździe (powrót). Zależnie od konstrukcji słuchawek, oraz od kolejności tych 2-óch styków, uzyskasz albo normalną głośność i jakość dźwięku, albo będą problemy.

 

Sprawa dotyczyć tu może wszystkich modeli Sony, ponieważ mają właśnie ten rzadziej wykorzystywany układ pinów. Dla przykładu - słuchawki HTC, czy też Reloop RHP-5, działają bez problemu (mają identyczną kolejność styków, ale inną niż w Sony i w telefonach tej marki nie działają w ogóle), podczas gdy słuchawki od starszego Samsunga mają podobną przypadłość, co Twoje.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...